Exhibiční Skins Game vyhrál v Japonsku Jason Day

Jason Day

Premiérový ročník lukrativního ZOZO Championship měl v pondělí předehru v podobě akce MGM Resorts The Challenge: Japan Skins. Souboj čtyř hráčů vyhrál Jason Day, na děleném druhém místě skončili Tiger Woods a Rory McIlroy.

Tak trochu zapomenutý formát se PGA Tour snaží oživit. Hráči hrají na každé jamce o určitý počet dolarů, pro které si dojde ten, který zahraje jamku nejlépe. Pokud nikdo takový není, přesune se částka na další jamku.

Jako první bral v pondělí peníze v Accordia Golf Narashino Country Clubu Day, který vyhrál třetí jamku. Na pětce pak zaútočil Woods, kterému pomohl fakt, že všichni jeho soupeři skončili ve vodě.

Vyhrál tak dvě skins a další čtyři si připsal na osmičce. V tu chvíli se ziskem 60 000 dolarů vedl a minimálně na děleném prvním místě se držel až do sedmnácté jamky, na které rozhodl o svém triumfu Day.

Ten získal čtyři skins v celkové hodnotě 80 000 dolarů, a díky birdie na poslední jamce si připsal navíc ještě dalších 100 tisíc. Celkem si tak na své konto připsal 210 000 dolarů, Woods s McIlroyem po šedesáti a domácí Hideki Matsuyama se musel spokojit jen se 20 000 dolary.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení