Q-Series už je tady! O LPGA zabojují také Spilková a Vlčková

Klára Spilková

Nadcházejí dva týdny pravdy pro golfistky, které usilují o to, zahrát si v příštím roce na slavné LPGA. Startuje totiž Q-Series, závěrečná fáze kvalifikační školy zámořské série, ve které budou usilovat o kartu také Klára Spilková a Karolína Vlčková. Šanci mají velkou.

Spilková navíc může být relativně v klidu, protože pro příští sezonu může na LPGA počítat s tzv. Medical Extension, tedy zdravotní výjimkou. Ta jí zajišťuje šest startů, o které letos kvůli zdravotním problémům přišla.

Aby se však nemusela spoléhat na to, že během nich uhraje potřebný počet bodů, díky kterým by dorovnala hráčku na 100. místě letošního pořadí Race to CME Globe a potvrdila si tak udržení karty, chce uspět v Q-Series.

Moc dobře ví, co ji čeká. V loňském premiérovém vydání Q-Series zářila a díky čtvrtému místu (-11) si kartu na LPGA bezpečně uhrála.

Velkou favoritkou na zisk karty je přitom také letos. Na svém kontě má další zkušenosti a při posledních dvou startech v sezoně na přelomu září a října pokaždé prošla na LPGA cutem. Q-Series navíc nabízí karet spoustu.

Ty z kategorie 14 jsou totiž připraveny pro hráčky do 45. místa, což s ohledem na to, že do osmikolového golfového maratonu v Severní Karolíně vstupuje "jen" 98 golfistek, dává vlastně všem velkou naději.

Loni získalo kartu 48 hráček, když těm posledním stačilo uhrát během osmi plných kol za dva týdny skóre +10. Kdo hrál kolem paru, byl v pohodě.

A to je dobrá zpráva nejen pro Spilkovou, ale především pro Vlčkovou, která se vyrovnanými výkony prezentuje na Symetra Tour dlouhodobě. Nedaří se jí sice zamířit výrazně pod par, což je hlavní důvod absence prvotřídních výsledků, ale zároveň, především v druhé polovině sezony, hrála stabilně kolem paru. A to bude v příštích dvou týdnech klíčové.

Stejně jako loni se bude hrát na dvou hřištích resortu Pinehurst. Nejprve v tomto týdnu od středy do soboty na Course No. 6, v příštím týdnu na "devítce", kterou designoval Jack Nicklaus.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

No hole in ones in the competitive rounds this week...but Q-Series lets goo! Pinehurst see you soon

Příspěvek sdílený Karolina Vlckova (@karolinavlckova),

Do Q-Series se letos probojovaly hráčky z celkem 24 zemí. Co se týče jejich cesty do finálové fáze kvalifikační školy, tak 37 jich přišlo z LPGA, kde skončily na 101. až 150. místě. To je také případ Spilkové.

Dalších 22 hráček obsadilo příčky od 11. do 35. místa na Symetra Tour a 38 jich prošlo z druhé fáze, ze které si proklestila cestu také Vlčková. Jedna hráčka pak využila práva startu pro golfistky do 75. místa na světě.

První kolo odstartují obě české hráčky ve středu na první jamce. Vlčková v 8:12 místního času, Spilková až po poledni ve 12:16. Po každých dvou kolech dojde na přerozdělení flightů, po šestém kole přijde na řadu cut pro 80 nejlepších. Kromě karet se hraje také o 150 000 dolarů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení