McIlroy Koepkovi: Nemusel říkat, že už nevyhrávám majory

Rory McIlroy a Brooks Koepka

Rory McIlroy odpověděl na komentáře Brookse Koepky z minulého týdne o jejich potenciální vzájemné rivalitě. Mluvil velmi diplomaticky a v zásadě s Koepkou souhlasil, i když jednu poznámku či výčitku si směrem k americké světové jedničce neodpustil.

Novináři měli poprvé možnost zeptat se McIlroye na reakci v Japonsku na exhibici The Challenge: Japan Skins, kterou rodák ze Severního Irska odehrál s Tigerem Woodsem, Jasonem Dayem a Hidekim Matsuyamou.

"To, co řekl Brooks, nebylo špatně. Myslím, že je nejlepším hráčem světa za několik posledních let. Čtyři majory mluví za vše. Jenom si nemyslím, že mi musel připomínat, že jsem za tu dobu sám žádný nevyhrál," rýpl si McIllroy zlehka, že k němu Koepka mohl být uctivější.

"Mám Brookse rád, je to skvělý chlap. Očividně mimořádně soutěživý, jako my všichni. Tuším, kde se to v něm bere," pověděl McIlroy.

Koepka svá slova o rivalitě vyřkl minulý týden před CJ Cupem v Koreji, kde obhajoval loňské vítězství. "Jsem tu už tak pět let. Od té doby, co jsem na PGA Tour, Rory nevyhrál major, takže to jako rivalitu neberu," zněla jeho původní slova.

"Myslím, že pokud je vytrhnete z kontextu, mohla se stát velkým tématem, což se potvrdilo. Ale Brooks a já jsme dobří přátelé," odmítá i McIlroy, že by mezi ním a Koepkou panovala rivalita na hřišti či mimo něj.

Světová dvojka bude tento týden startovat v Japonsku na novém turnaji ZOZO Championship, zatímco Koepka si minulý týden v Koreji obnovil zranění kolena a musel odjet domů k dalším vyšetřením.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení