OBRAZEM: Jak Day dokráčel k vítězství ve Woodsově vestě

celá fotogalerie (15) » Jason Day

Tahle exhibice bavila. Čtveřice Tiger Woods, Rory McIlroy, Jason Day a Hideki Matsuyama předváděla divákům na Japan Skins parádní kousky, nešetřila úsměvy a postarala se o drama do samotného konce. Vítěz si došel pro titul ve vypůjčené Woodsově vestě.

V úvodu celá čtyřka zůstávala tak trochu za očekáváním. Účet exhibičního klání sice otevřel na třetí jamce berdíkem Australan Day, na pětce však stačil Woodsovi k vítězství par, všichni ostatní trefili na tříparu vodu.

Až pak se začali všichni dostávat do správné provozní teploty.

Woods se ujal vedení na osmičce, kde zahrál birdie a dostal se na sumu 60 tisíc dolarů. Na dvanáctce zazářil McIlroy a na třináctce Matsuyama. Čtrnáctka přinesla první výzvu v podobě zahrání pětiparu jednou holí.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (15)

Rory nejprve vtipkoval o pětce dřevu, aby nakonec vytáhl pětku železo, Tiger se rozhodl pro čtyřku, zatímco Day s Matsuyamou vytáhli šestku železo.

Luxusní kousek ze své kuchyně pak předvedl Jason Day, který šestkou železem z greenového bunkeru posadil míček bez potíží do dvou metrů od jamky.

Až na sedmnáctce se dostal Australan do vedení, když jako jediný dal par. Titul pak stvrdil už za umělého osvětlení berdíkem na pětiparové osmnáctce, kde Woods neproměnil třímetrový putt do vyrovnání.

A přišel o možnost poprvé v životě vyhrát exhibiční soutěž ve skinech.

"Tiger prý ještě nikdy (Skins) nevyhrál, takže nad ním vedu," smál se Day při přebírání trofeje. Těšilo ho, že konečně se mohl spolehnout na svou nejsilnější stránku hry.

"Moje krátká hra ještě před týdnem na CJ Cupu vůbec neexistovala. Jsem rád, že se dnes ukázala," řekl Day, kterému v průběhu klání půjčil svou pletenou vestu Woods, aby se sám oblékl do svetru s dlouhými rukávy.

Druhé místo obsadili v exhibici MGM Resorts The Challenge: Japan Skins Tiger Woods s Rory McIlroyem, poslední skončil domácí Matsuyama.

"Na začátku jsem nehrál dobře. Byla tam spousta mizerných ran a špatných puttů," kritizoval svou hru Tiger. "Jakmile jsem se do toho dostal, bylo to vzrušující," popisovala bývalá světová jednička, která ve čtvrtek nastoupí k prvnímu ostrému startu od srpnové operace kolene.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení