Železný profík putuje na kole po všech 14 hřištích The Open

Luke Willett

V zimě, dešti i větru křižuje v těchto dnech Británii na kole Luke Willett. Profesionál PGA objíždí všech 14 hřišť, na kterých se v historii hrálo The Open Championship. Nejedná se o nic menšího než o unikátní fundraising za účelem získání finančních prostředků pro nadaci podporující mladé golfisty.

Po strastiplných více než 400 kilometrech v sedle bicyklu a sedmi odehraných hřištích The Open v pouhých třech dnech pokračuje Willett v cestě pojmenované #TheGreatBritishOpenChallenge.

V pondělí pozdě odpoledne dorazil na trajekt ve skotském Stranraeru, aby se vydal do Severního Irska na jediné hřiště mimo Velkou Británii zahrát si v Royal Portrush, které hostilo The Open letos po 68 letech.

Skotsko opustil poté, co tu obehrál polovinu z vytyčených hřišť. Co se však týče najetých kilometrů v polovině nebyl Willett ani zdaleka. Celkem ho čeká 1336 kilometrů za 10 dní. To vše pro nadaci Golf Foundation, jejímž posláním je měnit životy mladých lidí k lepšímu prostřednictvím golfu.

Willett začal v pátek svou pouť v Carnoustie. Pak s pouhými čtyřmi holemi v bagu (driver, dlouhé železo, wedge a putter) přejel na Old Course v St. Andrews, kde zahrál 73 ran.

Poté ho čekala šílená téměř stokilometrová jízda v přívalovém dešti po zatopených silnicích či skrz dopravní zácpou zasekaný Edinburgh. "Pokaždé, když kolem mě přejelo auto, bylo to jako kdyby na mě někdo vylil vanu studené vody," popsal Willett.

Když po půlnoci dorazil, vylil vodu z bot a v sobotu v 5:30 ráno už vyrážel hrát Muirfield a Royal Musselburgh. Konečně lepší počasí ho zastihlo v neděli, kdy odehrál Royal Troon a Prestwick, než zakončil svou skotskou odyseu v pondělí již ve slunném Trump Turnberry.

Po úterním Royal Portrush se přesune zpět do Británie, aby v Anglii odehrál šest zbývajících hřišť. Posledním z nich má být v neděli 27. října Royal St. George’s.

"Nikdy jsem nezažil podmínky jako o páteční noci. Bylo to neuvěřitelně těžká a obrovská mentální výzva po dvou kolech golfu v zimě a mokru," vyprávěl Willett.

"Jet v tom na kole bylo těžké, ale bylo nádherné zahrát si tato hřiště, na kterých se hraje či hrálo The Open. To je sen pro každého hráče. Přijetí od golfových klubů, jejich zaměstnanců, hráčů i nehráčů bylo ohromující."

"Cítím, že všichni stáli za mnou a chápali myšlenku inspirovat novou generaci mladých hráčů příkladem, že život je dobrodružství, stejně jako golf," povídal Willett.

"Golf není jen číslem ve skórkartě, proto jsem se chtěl spojit s Golf Foundation a získat pro ně prostředky tímto způsobem," uvedl s tím, že všechny získané finance půjdou přímo mladým lidem ze všech prostředí, aby mohli začít s golfem, naučit se ho a zůstat u něj.

"Celý tým Golf Foundation je silně ohromen jeho Lukeovým duchem, energii a smyslem pro humor a povzbuzuje ho v jeho dobrodružství. Doufáme, že bude inspirovat nové milovníky golfu. Budeme ohromně vděční za každý příspěvek. Přispět i částkou rovnající se ceně golfového míčku by bylo skvělé gesto," uvedla Vanessa Bell, šéfka fundraisingového týmu nadace.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení