Natěšené Japonsko. Premiéra PGA Tour přilákala Woodse i McIlroye

Tiger Woods

Tento týden se poprvé v historii odehraje turnaj PGA Tour v Japonsku a ZOZO Championship rozhodně nestartuje svůj první ročník při zdi. Láká na špičkové startovní pole, ve kterém nechybí Tiger Woods, Rory McIlroy, či loňští major šampioni Gary Woodland a Shane Lowry.

Turnaj, který podepsal smlouvu s PGA Tour do roku 2025, si nemůže přát lepší inauguraci, když si na něj svůj vstup do sezóny naplánoval Tiger Woods. Ten poprvé v herním režimu otestuje své operované koleno.

I proto však nepatří k největším favoritům na vítězství, ale bude ve startovním poli určitě bedlivě sledovat, jakou formu mají hráči, které za několik týdnů povede v Presidents Cupu v Melbourne. A to jak ti, kteří se již do týmu kvalifikovali, tak ti, kteří stojí o Tigerovu kapitánskou volbu.

Tu by však Woods rád udělil i sám sobě a stal se hrajícím kapitánem, což je však potřeba ospravedlnit dobrou aktuální formou a výsledky, takže nebude chtít být v Accordia Golf Narashino Country Clubu jen do počtu.

"Golf má v Japonsku velmi silnou pozici. Vidět tento sport růst v posledních více než 20 letech, co hraji, bylo mimořádné. Nyní jsem toho součástí, což je ještě lepší," prohlásil Woods před turnajem.

V Japonsku startuje celkem 10 již kvalifikovaných hráčů do Presidents Cupu a další, kteří doufají, že s blížícím se termínem oznámení kapitánských nominací oslní buď Woodse na americké straně, nebo Ernieho Else na té mezinárodní.

To se však netýká Roryho McIlroye, který si na ZOZO Championship rovněž naplánoval svůj debut v nové sezóně PGA Tour. Ten už na rozdíl od Woodse mezi užší okruh favoritů patří. Po svém vítězství na TOUR Championship hrál v Evropě, ale stihl si již i krátce odpočinout.

Vůbec největším favoritem turnaje, který je zároveň součástí Japan Golf Tour, je však Justin Thomas, který v minulém týdnu triumfoval na CJ Cupu v Jižní Koreji. Dohromady se závěrem minulé sezóny vyhrát dvakrát ve čtyřech startech, přičemž v těch zbývajících dvou bylo dohromady lepších jen pět soupeřů.

Velmi specifický bude start na turnaji pro Collina Morikawu, 22letého rodáka z Los Angeles, který jménem i vzezřením nezapře své japonské kořeny. Po příjezdu ho překvapilo, jak jsou golfoví fanoušci v Japonsku na turnaj natěšení.

"Je to úžasné. V úterý pršelo a stejně tu bylo tolik lidí, kteří nás přišli podpořit. Pro hráče je to to nejlepší. Jsem nadšený. Jsem v Japonsku podruhé, ale hrát tady pro mě bude něco výjimečného i kvůli mému částečnému původu," řekl Morikawa, který v červenci na Barracuda Championship získal svůj první triumf na PGA Tour.

Součástí 78členného startovního pole bude také 10 hráčů z Japan Golf Tour. Největší domácí hvězdou však bude Hideki Matsuyama, vítěz pěti turnajů na PGA Tour, který skončil minulý týden na CJ Cupu na děleném třetím místě.

Jednu z osmi sponzorských pozvánek dostal i někdejší fenomenální teenager Ryo Ishikawa. Další dvě přijali nováčkovské hvězdy Viktor Hovland a Matthew Wolff.

Turnaj vysílá živě stanice Golf Channel. Čtvrteční a páteční kolo poběží od čtyř ráno, třetí kolo začíná v sobotu od 4:30 a nedělní finále pak již od 3:30.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení