Asijská dominance na LPGA! V Koreji vyhrála Ha Na Jang

Ha Na Jang

Že na LPGA v posledních letech hrají první housle korejské golfistky, to je známá věc. Turnaj BMW Ladies Championship v jihokorejském Busanu ale zašel ještě dál. Asijské hráčky mu naprosto dominovaly, i když je málem v neděli zaskočila Američanka (korejského původu) Danielle Kang, v play-off ji však přetlačila Ha Na Jang.

Ta čísla jsou pro zbytek golfového světa doslova zdrcující. Mezi 27 nejlepších hráček dalšího turnaje LPGA se kromě Kang nevešla žádná další Američanka. A z Evropy vzdorovaly jen dvě Dánky Nanna Koerstz Madsen (T6) s Nicole Broch Larsen a Angličanka Charley Hull (obě T16).

A pak už zbývají pouze Australanky Minjee Lee (T16) se Su Oh (T13) a Novozélanďanka Lydia Ko (T21). I zde je přitom korejský původ jmen zřejmý, když Ko a Oh se dokonce v Koreji narodily...

Zbylých dvacet hráček je pak přímo z Asie, když se jedná o dvě Číňanky a neuvěřitelných osmnáct Korejek! A z jejich početné enklávy nakonec vzešla také nově pětinásobná šampionka LPGA Jang.

Ta přitom ještě pět jamek před koncem ztrácela na Kang, která hrála do té doby senzační golf (osm birdie na úvodních 13 jamkách), dvě rány. Jenže ve zbytku kola už Američanka žádné další birdie nepřidala a Jang se na ni dvěma úspěšnými jamkami (15, 17) dotáhla.

Obě dohrály na skóre -19, o tři rány lépe než třetí Amy Yang, a zamířily do rozehrávky. V té nejprve obě zahrály na čtyřparové osmnáctce par, než rozhodla Jang berdíkem na čtyřparové desítce.

"Hrála jsem golf na té nejlepší úrovni. Jsem ale také ráda, že jsem si zahrála play-off s jednou ze svých nejlepších kamarádek Danielle Kang," řekla už s trofejí v ruce šťastná vítězka.

Ta měla přitom při druhé návštěvě osmnáctky v rozehrávce velké štěstí, když birdie putt Kang ze tří metrů pouze líznul jamku. "Nezahrála bych ten putt jinak. Byla to dobrá rána, myslela jsem, že tam spadne," pokrčila rameny smutná poražená, která vyhrála v minulém týdnu v Šanghaji.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení