Q-Series pokračuje, Spilková si jde pro kartu na LPGA

Klára Spilková

Pokud nenastane nějaká neočekávaná pohroma, tak bude Klára Spilková už koncem tohoto týdne opět hráčkou s plnou kartou na LPGA. Tu po své nováčkovské sezoně neudržela, ale nyní si pro ni jde v Q-Series znovu. V resortu Pinehurst zbývají odehrát čtyři kola.

Úvodní čtyři se hrály v minulém týdnu na hřišti Course No. 6, které Spilková znala z minulého roku. A i díky tomu překonala nachlazení a se skóre -5 jí v polovině Q-Series patří dělená sedmá příčka.

Karta kategorie 14 přitom čeká na všechny hráčky do děleného 45. místa a nejlepší česká golfistka tak má před závěrečnými 72 jamkami k dobu osm ran. Momentálně je první nepostupový výsledek +3 (T51).

Druhá polovina závěrečné fáze letošní kvalifikační školy LPGA se bude hrát na osmnáctce Course No. 9, na kterou Spilková vyrazí poprvé ve středu v 13:11 místního času z jedničky.

Flighty byly po čtvrtém kole přeskupeny a k jejich dalšímu přenastavení dojde až po kole šestém, po kterém navíc přijde cut pro osmdesát nejlepších hráček. Alespoň mezi ně by se ráda dostala Karolína Vlčková.

Nebude to však mít vůbec jednoduché. První týden Q-Series se jí vůbec nevydařil a se skóre +18 ztrácí osm dan na dělené 80. místo a dalších osm ran na TOP 45. A to je těžká startovní pozice pro druhý týden.

Ve vedení je v resortu Pinehurst prozatím čínská golfová kráska Muni He, která má na prvním místě s devíti ranami pod par náskok dvou ran. Ve hře je kromě karet také celkově 150 000 dolarů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení