Víno a golf. Toskánsko láká golfisty celý rok

Toskánsko

Venku prší, do Česka pomalu přichází zima, skoro by se řeklo smutné golfové období. Nedaleko od nás jsou však místa, kde je stále krásně. Třeba v italském Toskánsku na západním Tyrhénském pobřeží Itálie, provincie Grossetto.

Mírné přímořské klima, skvělý golf a dobroty italské gastronomie asi není třeba popisovat. Všudypřítomné cypřiše dokreslují zvlněnou krajinu spolu se stříbrnými kopečky korun borovic pohodu navozuje především lahodné víno, ať už červené, nebo stále módnější růžové.

Autem z Prahy to sice nějaký čas trvá, než ujedete 1192 kilometrů, ale třeba z římského letiště Fiumicino jste zde autem za dvě hodiny, z letiště Florencie za hodinu a půl a z Pisy dokonce za hodinu.  A bez přehánění se dá říci, že ať už vyrazíte odkudkoliv, skončíte v ráji.

Třeba čtyřhvězdičkový golfový resort Il Pelagone nabízí vše, co golfista očekává od skvělé golfové dovolené. Hotel tvoří elegantní uskupení bungalovů se samostatnými plně vybavenými apartmány s terasou a úžasnou vyhlídkou na golfové hřiště a klidnou krajinu toskánské vysočiny.

K vybavení hotelu patří dva venkovní bazény s barem, dvě restaurace, dva tenisové kurty, ayurvéda masáže nebo třeba půjčovna kol. Resort navíc leží v oblasti vinic, když třeba nejbližší rodinný podnik Valentini bez jakéhokoli speciální marketingu pěstuje biovíno prostě jen proto, že tak se víno pěstovat má. A chutná opravdu skvěle.

Golfisty ale samozřejmě nejvíce zajímá 18jamkové hřiště. Připravte se na překrásné výhledy, poctivé, často těžké svažité jamky a vodní překážky. S vozíkem je to však krásná procházka, která se doporučuje podstoupit vícekrát, hřiště je přece jen trochu "tricky".

Nespornou výhodou, která je však časově omezená, je fakt, že bungalovy resortu stojí se změnou majitele před rekonstrukcí. Byly totiž postaveny už před 25 lety, v rámci přípravy na rekonstrukci ale resort bude až do zimy nabízet velmi výhodné ceny. Doporučuji nepropásnout…

Jedním hřištěm zde ale golf nekončí. Po půlhodině autem přijedete na jedno z nejkrásnějších hřišť, které můžete potkat. Punta Ala se tyčí na výběžku poloostrova v jižní části Toskánska naproti ostrovu Elba, kam můžete vyrazit z nedalekého přístavu Piombino.

Místní mistrovská osmnáctka je umístěna na svahu nad mořem. Jamky se z velké části prodírají porosty borovic a překrásný výhled na moře vás provází prakticky na každém kroku.

Stín borovic navíc chrání před žárem toskánského slunce. Vodních překážek zde tolik nepotkáte, ale i tak je to chytré hřiště. Po hře si pak můžete vychutnat speciální koktejl 19. jamka a z výsledků snažení místního kuchaře budete určitě nadšeni.

V příštím roce majitel hřiště začne stavět pětihvězdičkový boutique hotel, který nabídne všechny pokoje s výhledem na moře. Společně s luxusním SPA zde golfisté naleznou skutečný šperk oblasti.

Díky méně vytížené zimní sezóně, když některé hotely jsou zde dokonce zavřené, se jak hřiště Il Pelagone, tak Punta Ala specializují na využití ubytovacích kapacit a nabízejí velmi výhodné tréninkové pobyty pro golfisty s trenéry. Ať už jde o konec sezony, nebo brzký začátek jara, je možné zde využít velmi zajímavých podmínek.

A když si k tomu připočteme ta vína a vinice, na kterých vznikají… V listopadu, březnu nebo dubnu stojí Toskánsko rozhodně za zkoušku.

Autor: Marie Jehličková

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení