Spilková si pohoršila, ale zatím to nevadí. Je třináctá

Klára Spilková

Stejně jako na hřišti Course No. 6 také na druhé osmnáctce letošní Q-Series v Pinehurstu, tedy Course No. 9, začala Klára Spilková kolem jednu ránu nad par. Znepokojovat ji to však zatím nemusí, dál s přehledem drží místo, které jí zajistí kartu na LPGA pro příští rok.

V minulém týdnu po prvním kole za 72 ran (+1) přišly tři rundy celkem za šest ran pod par a posun na průběžné skóre mínus pět. S ním Spilková vstoupila do druhé poloviny Q-Series na děleném sedmém místě.

Také na "devítce" z toho bylo na úvod kolo za plus jedna, když se nejlepší české golfistce úplně podle představ nevydařil úvod. Dvě bogey hned na jamkách jedna a dva znamenaly pokles na celkové skóre -3.

Nepříznivý trend však Spilková rychle zastavila. Po dvou parech zahrála birdie na pětce a přišlo uklidnění, které vyústilo v deset parů v řadě. Poté se dokonce díky druhému birdie dne na šestnáctce vrátila do paru, ale bogey na závěrečné osmnáctce přeci jen znamenalo kolo za plus jedna.

Celkově je tak Spilková na plus čtyřech a v průběžném pořadí osmikolové Q-Series si lehce pohoršila z dělené sedmé na dělenou třináctou příčku. Na vedoucí Číňanku Muni He, která vede o šest, ztrácí 12 ran. 

Plných osm kol letošní finálové fáze kvalifikační školy LPGA podle všeho neodehraje druhá Češka ve startovním poli Karolína Vlčková. Nejspíše totiž neprojde cutem po šestém kole pro osmdesát nejlepších.

Už po úvodních čtyřech kolech na Course No. 6 byla na skóre +18 a ani na Course No. 9 nepřišlo výrazné zlepšení. Ve středu si pohoršila o další tři rány a dělí 88. pozici. Za hranicí cutu zaostává o deset ran.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení