Klára Spilková se už cítí lépe, na závěr Q-Series je připravená

Klára Spilková

Klára Spilková je velmi blízko znovuzískání plné karty na LPGA. Stačí zvládnout nadcházející čtyři kola na hřišti Course No. 9 resortu Pinehurst. Startovní pozici po minulém týdnu má výbornou, pokud nepřijde nečekaný kolaps, kartu kategorie 14 v Q-Series obhájí.

Loni ji získala díky dělenému čtvrtému místu, letos je po čtyřech kolech v polovině finálové fáze kvalifikační školy LPGA dělená sedmá. Čtyři kola na hřišti Course No. 6 zvládla pět ran pod par.

To jí dává náskok osmi ran na první hráčky, které by momentálně kartu nezískaly. Členství je přitom v Pinehurstu připraveno pro golfistky do děleného 45. místa, takže Spilková může být skutečně v klidu.

Cenné je to o to více, že se na začátku minulého týdne musela vyrovnávat se zdravotními problémy"Po nachlazení se cítím už mnohem lépe. Moc se těším na středeční start druhé části Q-Series."

"První část se mi povedla, s děleným sedmým místem jsem spokojena. Druhá část se hraje na čtyři kola na hřišti Pinehurst 9. Mám za sebou dvě cvičná kola, hrála jsem v pondělí a v úterý," vzkázala ze zámoří.

A co během tréninkových rund zjistila? "Hřiště je delší než Pinehurst 6, ale také hodně měkké. Greeny jsou velmi tvarované a mají značné převýšení. Díky měkkému povrchu ale greeny většinou drží."

"Cítím se na poslední čtyři kola připravena," dodala bojovně před čtyřmi dny, které by jí měly zajistit starty na většině turnajů LPGA v příštím roce.

V Q-Series pokračuje také Karolína Vlčková, která je však se skóre +18 (T90) ve velmi těžké pozici a je otázkou, zda vůbec projde cutem pro osmdesát nejlepších po šestém kole (druhém v tomto týdnu).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení