Vlčková odehrála nejtěžší sezónu. Na LPGA ji nepustilo zranění

Karolína Vlčková

Když se Karolína Vlčková probojovala do Q-Series, svitla naděje, že by mohl mít český golf příští sezónu na elitní ženské LPGA dvě zástupkyně. Přeci jen plná karta je připravena pro hráčky v TOP 45 a v Q-Series startovalo 98 hráček. Vlčková se však k postupu nepřiblížila a nyní vysvětlila proč.

Výrazně vyšší kola oproti druhé fázi Q-school, která na Q-Series zahrávala, napovídala tomu, že s ní není vše v pořádku. Vlčková dohrála Q-school ve Venice po čtyřech kolech na skóre -5. Nyní měla v Pinehurst, kde se hraje Q-Series, skóre +18. Po šesti kolech pak +23.

Zbylá dvě kola na rozdíl od Kláry Spilkové tak Vlčková již nepřidá. Neprošla cutem pro hráčky v TOP 80. Po vypadnutí prozradila, že na vině je zraněné zápěstí, se kterým se potýká celou sezónu. Uvedla to ve svém příspěvku na Facebooku, ve kterém shrnuje celou sezónu.

"Byla to nejtěžší sezóna, kterou jsem ve své golfové kariéře absolvovala. Jsem moc ráda, že nakonec úspěšně," píše na úvod.

"Prakticky od začátku sezóny se potýkám se skřípnutým nervem v oblasti krční páteře, který se mi promítá do bolesti levého zápěstí. Nemohu tedy švihat plným švihem, zvlášť delšími holemi."

Od nejhoršího scénáře, že nebude moci nastoupit ke Q-school a nedokončí sezónu, jí pomohl fyzioterapeut při návštěvě doma. Od té doby se rozhodla soustředit se jen na kvalifikaci, aby si zajistila plnou kartu na Symetra Tour pro příští sezónu a uchovala si tak svůj zámořský status.

To se povedlo a za zvolenou strategii se pochválila. Před Q-Series se jí ale zranění znovu ozvalo. A tak se prý pokusila "odehrát v lehce šetřícím režimu alespoň prvních šest kol", aby si zajistila posun v priority listu o jednu kategorii.

"Teď už se těším domů, abych doléčila vše, co je potřeba, nabrala nové síly a připravila se na další profesionální sezonu, na kterou se už teď moc těším," dodala Vlčková závěrem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení