Náskok je téměř pryč. Spilkovou čeká na Q-Series drama

Klára Spilková

Kláru Spilkovou čeká na Q-Series v posledním kole velký boj o udržení postupové pozice na LPGA. V sedmém kole zahrála 77 ran (+5) a s celkovým skóre +4 je před poslední kolem už jen jednu ránu nad postupovou hranicí.

Po první polovině Q-Series, která se odehrála v Jižní Karolíně v resortu Pinehurst na Course No. 6, patřilo Spilkové dělené sedmé místo se skóre -5. Vypadalo to, že o kartu kategorie 14 na LPGA, kterou získají po osmi kolech hráčky do děleného 45. místa, ji může připravit už jen pohroma.

Na Course No. 9 tak vyrazila do druhé poloviny Q-Series s náskokem osmi ran. Ten se jí ale po třech kolech smrsknul pouze na jedinou, když zahrála kola za 73, 75 a naposledy za 77 ran. I tak je ale stále nachází na postupovém děleném 39. místě.

V sedmém kole totiž zdaleka nebyla sama, kdo přinesl skóre výrazně v plusu. Jen devět hráček, které jsou momentálně na postupových příčkách, zahrálo pod par. Podobná čísla, jako zahrála Spilková, nebyla v pátek výjimkou.

Těžké podmínky na hřišti způsobila třeskutá zima. Ráno přesáhly teploty jen lehce nulu.

"Měla jsem na sobě tři bundy, kalhoty a ještě sukni. Ze včerejšího deště to bylo ještě docela měkké, tak je samozřejmé, že to moc daleko nelítalo," popsala podmínky jedna z účastnic Yealimi Noh, která zahrála -1, nejlepší skóre dne, a drží se na třetím místě se ztrátou sedmi ran na vedoucí Číňanku Muni He (celkově -19).

Na tu ztrácí Spilková po sedmi kolech 23 ran, ale to pro ní není podstatné. Mnohem důležitější je, aby se i po osmém kole udržela mezi postupujícími. Vzhledem k silnému nachlazení, které před Q-Series prodělala, je pro ni ale zima o to větší nepřítel.

V pátek zahrála kolo s pěti bogey, která zapsala na 1, 8, 13, 16 a 18. V sobotu ji tak v závěrečném kole čeká boj o každou ránu.

Průběžné pořadí Q-Series naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení