Spilková zůstává mezi elitou. Po roce obhájila kartu na LPGA

Klára Spilková

I v příští sezóně bude Klára Spilková soutěžit s nejlepšími hráčkami světa, mezi něž bude sama patřit. Ve finálovém osmém kole Q-Series sebrala nejspíš poslední zbytky sil, zahrála 72 ran (par) a udržela se v TOP 45. Tím si zajistila plnou kartu na LPGA i pro příští rok.

Ačkoliv těsně před Q-Series onemocněla, odehrála první polovinu kvalifikace na výbornou, když jí po čtyřech kolech v Pinehurst v Jižní Karolíně na Course No. 6 patřilo dělené sedmé místo s náskokem osmi ran na postup.

Druhá polovina na Course No. 9 však neměla být formalitou. Během následujících tří kol se její náskok téměř rozplynul, když v sedmém kole zahrála dokonce 77 ran. Do finále tak šla už jen s náskokem jedné rány na postup, ale ten už se jí podařilo udržet.

Celkem zahrála v Q-Series 576 ran a s konečným skóre +4 obsadila dělené 38. místo. Postupový cut byl na skóre +5. Kartu na LPGA tak vybojovala i pro příští sezónu a může se těšit na druhý rok mezi elitou. V záloze sice měla ještě nejistou zdravotní výjimku, ale tu již naštěstí nebude muset využít.

Spilková začala osmé rozhodující kolo dobře, když zahrála nejprve birdie na 3. Po bogey na 6 podruhé skórovala na 8 a z první devítky odcházela z lehce uklidňujícím polštářem dvou ran na postup. Na druhé devítce sice zahrála bogey na 11 a 13, ale vždycky na něj dokázala reagovat berdíky na 12 a 14.

Na posledních čtyřech jamkách si tak mohla dovolit ztratit dvě rány. Ztratila jen jednu za bogey na 17 a mohla si konečně vydechnout. Svou letošní nejdůležitější misi zvládla a může se těšit na další sezónu mezi světovou špičkou na LPGA.

Q-Series ovládla s náskokem tří ran dvacetiletá Číňanka Muni He, která zahrála všech osm kol pod par. Její vítězné skóre mělo hodnotu -18.

Konečné výsledky Q-Series naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení