Nebyl to lehký rok, přiznala Spilková. Už se těší na ten příští

Klára Spilková

V sobotu musela přijít obrovská úleva. Skvěle rozehraná Q-Series přinesla pro Klára Spilkovou nečekané drama, nakonec si ale kartu pro příští sezonu LPGA znovu uhrála. Sama přiznává, že to pro ni byl psychicky velmi náročný týden, ten ji ale nyní může posílit.

A to hlavně z toho důvodu, že ho v resortu Pinehurst zvládla. Po prvních čtyřech kolech finálové fáze kvalifikační školy na hřišti Course No. 6 byla sedmá a zdálo se, že opět bude bojovat spíše o vítězství než o kartu.

Jenže druhý týden na Course No. 9 přinesl více ztrát než radost a před závěrečným kolem měla Spilková jedinou ránu k dobru oproti místům, která by kartu na LPGA nezískala. Díky kolu v paru ale náskok udržela.

"Mám radost, tento týden byl psychicky náročnější než předchozí," vzkázala ze zámoří nejlepší česká golfistka, která tak i v příští sezoně bude mít své místo na LPGA. I když její karta kategorie 14 nebude tak silná.

V čem byl podle Spilkové hlavní důvod horších výsledků na druhém hřišti? "Všechna čtyři kola jsem hrála solidně, jen mi tam nepadaly putty. Ale byla jsem trpělivá a věřila, že ve finálovém kole se to změní."

A to se naštěstí stalo.

Také ve finálovém kole se česká hráčka nevyvarovala chyb, když zahrála čtyři bogey, ale konečně na místní "devítce" také skórovala. Zahrála čtyři birdie, což bylo o jedno více, než v předchozích třech kolech dohromady!

"Moc se těším na příští rok. Mám jistou kartu na LPGA, a navíc šest turnajů díky Medical Exemption, kdy si mohu svůj status ještě zlepšit," připomněla Spilková, že letos musela šest turnajů kvůli zdraví vynechat.

Kvůli tomu skončila se ziskem 115 bodů v pořadí Race to CME Globe až na 141. místě, za TOP 100 zaostala o 216 bodů. Pokud je během zmíněných šesti turnajů získá, svůj status si ještě pro zbytek sezony vylepší.

"Nebyl to lehký rok. Chtěla bych poděkovat všem, kdo mi pomáhali a stáli při mně. Děkuji partnerům, sponzorům, fanouškům a každému, kdo k tomuto úspěchu přispěl," cení si Spilková obrovské podpory, kterou z Česka přes moře cítila až v USA, a směrem k budoucnosti dodává: "Příští rok udělám všechno pro to, abych na LPGA uspěla."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení