Nelly pomohl snoubenec její soupeřky. Ale platím si ho já, smála se Korda

Nelly Korda

V podivné situaci se v neděli ocitl kedík Nelly Kordy Jason McDede. Asi pro něj nemusela být vůbec příjemná. Nelly totiž bojovala o vítězství v turnaji Taiwan Swinging Skirts také s Němkou Caroline Masson, McDedeho snoubenkou. Velmi zvláštní to muselo být i pro ni.

Věděla, že hraje o životní úspěch, ale její nejbližší člověk stál na druhé straně a dělal všechno proto, aby nevyhrála. To samé McDede, osobně by své snoubence přál úspěch určitě víc než své zaměstnavatelce, ale situace vyžadovala, aby k ní přistoupil profesionálně.

Nejlépe na tom byla Nelly, která nejenže nebude muset doma nic vysvětlovat, ale vzešla z tohoto trojúhelníku jako vítězka. McDede by vyhrál tak jako tak. Takže nejhůře na tom byla Masson, která šla s Nelly a se svým snoubencem celé finálové kolo i play off po hřišti a nevyhrála.

"Byla to trochu legrace," snažila se zůstat nad věcí. "V celku jsem ráda, že jsem je viděla vyhrát. Jsem na ně hrdá, jak dokázali spolupracovat a doufám, že dostanu v nejbližší době zase šanci je porazit," naznačila přeci jen Masson, že semínko rivality bylo zaseto.

Caroline Masson objímá Nelly Kordu po jejím vítězství (Foto: GettyImages)

Nelly po svém vítězství potvrdila, že její kedík na něm měl velký podíl, když volil ta správná slova ve správnou chvíli. Pět jamek před koncem vedla o tři rány, před Masson dokonce o čtyři, ale na 14, 15 a 17 zahrála bogey.

Masson oproti tomu zahrála birdie na 15 a 16 a najednou to byla ona, která šla na poslední jamku s vedením o jednu ránu.

"Na druhé devítce jsem dala tři trojputty a vedení bylo pryč. Caroline zahrála několik opravdu dobrých puttů a po 17 byla přede mnou. Říkala jsem si: ´Pane jo, teď musím zahrát birdie,´" vyprávěla Nelly.

"Jason mi ale hodně pomohl. Když jsme šli ze 17 na 18, měl ke mně trochu říznou řeč. Řekl mi, ať dám eagle a půjdeme slavit, nebo ať to dotáhnu aspoň do play off. Byl prostě skvělý," chválila Nelly svého kedíka, kterému pak poděkovala i při záverečném ceremoniálu.

Splnila aspoň to druhé. Masson na rozdíl od ní neskórovala, ale Minjee Lee ano, a tak se šlo ve třech hráčkách do play off.

Tam Nelly jako jediná trefila z týčka fairway. Pak přidala famózní druhou ránu pětkou hybridem až na green. "Přitom jsem byla strašně nervózní, bylo to mé první play off, ale trefila jsem perfektní ránu," popsala moment, kterým definitivně rozhodla o svém triumfu.

Dokonala ho na 18. greenu, kde mimochodem zahrála při všech pěti návštěvách v turnaji birdie. Na závěr to mohl být i eagle, ale svůj první putt nechala Nelly kratší. Vítězná tak byla až doklepávka do birdie, zatímco soupeřky zahrály jen par.

"Myslím, že kdyby mi někdo na začátku dne řekl, že budu v play off, brala bych to. Měla jsem několik šancí. Mohla jsem jít možná o dvě rány dopředu na 17, nebo zahrát birdie na 18, ale celkově jsem hrdá, jak jsem s nimi bojovala," povídala Masson.

"Nelly trefila v play off skvělý drive i druhou ránu. Asi rozhodlo, že se hrálo na pětiparu, protože je trochu delší. Ale byla to skvělá zkušenost," naznačila Němka, že zásnuby se rušit nebudou.

"Konec konců Jason je v mém týmu a já podepisuju jeho šeky," žertovala Nelly. "Caroline je skvělý člověk a pro něj to muselo být těžké, protože by chtěl být určitě šťastný i za ni. Ale bez něj bych nebyla tam, kde jsem. Neustále mě držel ve hře," děkovala Nelly svému kedíkovi.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení