Mickelson po 26 letech vypadl z TOP 50. Překoná ho vůbec někdo?

Phil Mickelson

Ačkoliv hrál Phil Mickelson tento týden v Číně, o jeho vypadnutí z TOP 50 světového žebříčku se rozhodlo v Japonsku. Ostatně už nějakou dobu to viselo ve vzduchu. Velká rekordní jízda po nekonečných 26 letech skončila. Dokáže tohle vůbec někdy někdo překonat?

Mickelson vstupoval do WGC-HSBC Champions na 50. místě žebříčku a skončil na děleném 28. místě. Ze světové padesátky ho odsunul Shugo Imahira druhým místem na Mynavi ABC Championship na Japan Tour. Stačilo mu to na posun z 53. na 50. místo.

V nejnovějším pondělním vydání žebříčku se tak Mickelson ocitl na děleném 51. místě. Stalo se tak poprvé od prosince 1993. Leftyho nepřetržitý pobyt v TOP 50 skončil po 1353 týdnech.

Letos v únoru po vítězství na AT&T Pebble Beach Pro-Am byl přitom na 17. místě, ale od svého posledního triumfu zažil sešup dolů. Od Masters neskončil na turnajích v TOP 25 a nyní v Číně reportérům prozradil, že důvody byly stejně tak psychické, jako i fyzické.

"Prostě jsem nehrál dobře. Měl jsem na práci hodně věcí a nebyl jsem plně soustředěný po mentální stránce. Neviděl jsem věci jasně.  Nebyl jsem tak oddaný a cílevědomý. Posledních šest osm měsíců jsem zkrátka nebyl tak mentálně připravený," vysvětloval Mickelson.

Do elitní světové padesátky vstoupil poprvé po druhém místě ze Tomem Lehmanem na Casio World Open 28. listopadu 1993. Nikdy se sice nestal jedničkou, ale udržel se tam nepřetržitě více než o sedm let déle než kdokoliv jiný.

Druhý Ernie Els byl v TOP 50 nepřetržitě 965 týdnů. Současnou nejdelší šňůru drží Rory McIlroy s 598 týdny. Aby Mickelsona vyrovnal, musí se tam udržet bez přestávky ještě více než 15 let.

Ze současné padesátky ještě nebyli tři hráči na světě, když se do ní poprvé v kariéře dostal Mickelson. Jsou to Jon Rahm, Matthew Fitzpatrick a Sungjae Im.

McIlroy v neděli vítězstvím v Šanghaji stáhl ztrátu na Brookse Koepku na čele žebříčku. Světovou trojkou nadále zůstává Dustin Johnson. Následují ho Justin Thomas, Rahm, Patrick Cantlay, Tiger Woods, Justin Rose, Xander Schauffele a Bryson DeChambeau.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení