Kontroverze na Q-Series. Kim dala dvě trestné spoluhráčkám

Christina Kim

Pořádně bizarní situace nastala během šestého kola letošní Q-Series. Dvě hráčky, jedna skrze svého kedíka, během něho porušily pravidla, na což po dohrání upozornila třetí z flightu Christina Kim. Její spoluhráčky kvůli tomu dostaly dvě trestné rány.

Co se na hřišti Course No. 9 resortu Pinehurst stalo?

Kim právě odehrála z týčka na tříparové devítce, když zaslechla, jak se Kendall Dyeová ptá Jacquelina Schrama, kedíka Dewi Weberové, na to, zda svou následující ránu bude hrát 8-železem.

 

Schram to přitom potvrdil, i když to nebyla pravda, protože Weberová se chystala na ránu devítkou. O to ale nejde. Problémem samozřejmě je, že se ho Dyeová vůbec zeptala a on jí odpověděl.

Oba tím porušili pravidlo 10.2. Hlavním viníkem je přitom Dyeová, ale trest dvou ran musela dostat také Weberová, protože hráč za svého kedíka zodpovídá během celého kola. A nese odpovědnost za jeho činy.

Kim o všem řekla hráčkám i rozhodčím až po dohrání kola, tedy o 10 jamek později. Nejspíše s cílem, aby hráčky mohly své kolo v klidu dohrát a nebyly během druhé devítky rozhozené.

To však neplatilo pro další dvě rundy.

Weberová hned v té následující zahrála 82 ran (+10) a byla ze hry o kartu na LPGA venku. A nedosáhla na ni ani Dyeová, která však bojovala a ještě dvě jamky před koncem finálového kola ztrácela na TOP 45 jen dvě rány.

"Zasáhlo mě to až příliš, což by nemělo," přiznala Weberová, která navíc k trestu přišla trochu jako slepý k houslím. Jenže není to poprvé, co hráč musí přijmout trest, o který se postará jeho kedík.

Dyeová pak přijala odpovědnost za celou nepříjemnost, i když připustila, že o pravidle vůbec nevěděla: "Hraji golf profesionálně 10 let a zažila jsem to tisíckrát mezi hráčkami, kedíky a novináři. A nikdy jsem nezažila, že by za to někdo byl potrestán."

Samotné oznámení od Kim braly obě hráčky, a také fanoušci jako normální věc. Co už ale možná bylo trochu přes čáru bylo její vyjádření na Twitteru o pár hodin později.

"Rychlá osobní rada – pokud jste golfisté, tak si přečtěte a naučte se pravidla. PROSÍM!!!" napsala na sociální síť a doplnila vše 28 srdíčky. Vše samozřejmě rozpoutalo vášnivou debatu, kterou si můžete projít u přiloženého Tweetu níže.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení