Hongkong opět přivítá European Tour. Násilí turnaj nezastaví

Hong Kong Open

Do konce sezóny European Tour zbývají odehrát tři turnaje. Ihned po DP World Tour Championship v Dubaji však začíná sezóna 2020, a to hned dvěma turnaji. Jeden z nich, tradiční Hong Kong Open, se bude konat v atmosféře protestů proti čínské správě, které vyústily v násilí.

V důsledku protivládních demonstrací bylo v posledních měsících zrušeno mnoho sportovních událostí. Protesty začaly v červnu kvůli nyní již odloženému návrhu zákona o vydávání trestně stíhaných obyvatel Hongkongu do Číny. Demonstrace přerostly v přetrvávající násilí.

Nepokoje v Hongkongu donutily organizátory z PGA Tour Series-China zrušit na listopad naplánovaný turnaj Clearwater Bay Open, který se měl hrát od 17. do 20. října v Hong Kong’s Clearwater Bay Golf & Country Clubu.

Zrušil se také tenisový turnaj WTA The Hong Kong Open, který se měl hrát v říjnu, i squashové Hong Kong Open.

Ale vrcholný golfový turnaj v zemi, který se chystá už na svůj 61. ročník, se rušit, zdá se, nebude. Odehraje se podle plánu na přelomu listopadu a prosince a opět jím začne nová sezóna European Tour, tentokrát společně s Alfred Dunhill Championship, které se hraje ve stejném termínu v JAR.

Henrik Stenson se však o bezpečnost neobává, když říká, že tyto starosti plně přenechává na European Tour a soustředí se jen na golf. A to i přesto, že se turnaj bude hrát nejspíš za pokračujících nepokojů ve městě pod čínskou správou, proti které obyvatelé Hongkongu demonstrují.

"Nikdy jsem se opravdu nebál, když jsem cestoval po světě a hrál golf," uvedl Švéd, který by měl být jednou z největších hvězd turnaje společně s Američanem Patrickem Reedem. "Máme svou Tour a ta vždycky staví bezpečnost hráčů a fanoušků na první místo," pokračoval.

Henrik Stenson (Foto: GettyImages)

"Tohle nechávám na European Tour. Kdekoliv pořádá golfový turnaj, jsem připravený tam hrát. Ostatní věci nejsou moje starost," dodal šampion The Open, který naposledy skončil na děleném 20. místě na WGC-HSBC Champions minulý týden v Šanghaji, na což si nestěžoval.

"Když máte 78 hráčů ze světové špičky, nikdy to není špatný týden, když skončíte dvacátý, přestože vždycky míříte výš."

Ještě předtím, než Stenson pojede do Hongkongu, absolvuje závěr aktuální sezóny, ze které zbývá odehrát ještě tři lukrativní turnaje Rolex Series. Turecko ještě vynechá, pak bude hrát v Jižní Africe, než pojede na finále do Dubaje.

Věří, že v Hongkongu pak všechno proběhne, jak má. "Nikdy nevíte, co se stane, ale doufám, že to bude normální týden, kdy budeme odměněni za naší tvrdou práci."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení