Střízlivý Kirk se vrací na PGA Tour. Své démony porazil

Chris Kirk

Chris Kirk, který se v květnu stáhnul z PGA Tour, protože se rozhodl bojovat se svými problémy s alkoholem a depresemi, se vrací zpět do hry. Jeho prvním turnajem po návratu bude v příštím týdnu Mayakoba Golf Classic v Playa del Carmen v Mexiku.

7. května, týden poté, co si dal poslední drink a den před svými 34. narozeninami, Kirk v silně upřímném a sebezpytujícím příspěvku na Twitteru oznámil, že na nějaký čas opouští PGA Tour.

29. dubna se probudil ve svém hotelovém pokoji v New Orleans. Všechno měl v mlze, světla svítila a Kirk měl na sobě stejné oblečení, jako den předtím. Sám sebe se ptal, co se stalo. Odpověď byla nasnadě, jak nasvědčovala silná kocovina.

Právě měl za sebou další alkoholový exces, ale tentokrát se mu v hlavě rozezvonil budíček. Najednou si uvědomil, že nastal čas svůj problém začít řešit. Odjel rychle domů do Athens v Georgii, aby si promluvil se svou ženou Tahnee, agentem a několika blízkými přáteli.

"Může to znít divně, ale mám pocit, že se chci zlepšit, to je to, co teď musím udělat. Už nemůžu dál hrát, musím zůstat doma a plně se na to zaměřit," řekl jim tehdy.

"Tento den mi uvízl v mysli a dlouho v ní zůstane," řekl nyní pro web PGA Tour. Byl to den, kdy Kirk přestal pít.

Předtím už se o to dvakrát pokoušel, ale vždycky sám. Byl schopný nepít šest osm týdnů, ale strach a deprese, které k tomu přispívaly, se znovu staly neúnosnými. A tak opět sáhl po vodce, bourbonu či sklence vína a alkoholová spirála se opět roztočila.

Když si však konečně po několika recidivách uvědomil, že vlastními silami pít nepřestane, vyhledal pomoc. V podpůrné skupině začal nejdřív řešit problémy, které ho k pití vedly. Až poté se mu konečně podařilo přestat. Důležité bylo, že si vzal tolik času, kolik potřeboval.

Kirk teď prochází něčím, co nazývá „novou kapitolou v životě“. Opět může zažít známý pocit vzrušení před turnajem. A co víc. "Mám zpět své zdraví a svou rodinu. Jsme šťastní," řekl po vyhraném boji nad svými démony.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení