Rodina na životní cestě. Howell chtěl ukázat dětem svět

Charles Howell III

Mít za tátu nebo manžela golfistu úrovně Charlese Howella III. má své nevýhody i výhody. Do první kategorie patří, že je během sezóny často pryč na turnajích. Do té druhé patří pohodlný život a taky možnost vyjet si na úžasnou a nezapomenutelnou pětitýdenní cestu po Asii.

Hned poté, co Howell dohrál poslední kolo na Shrinners v Las Vegas, začal se s rodinou chystat na cestu, kterou si nikdy nemyslel, že podnikne. Naplánoval si ji z části pracovní a z části poznávací. S manželkou a dvěma dětmi pak vyjel na pětitýdenní dobrodružství, které ještě neskončilo.

Začalo týdenním pobytem v Hongkongu. Pak Howella následovala rodina na turnaje do Jižní Koreje, Japonska a Číny. Tento týden pak pobývají v Thajsku, než se pak vrátí zpět domů na Floridu.

"Rozhodli jsme se udělat něco, co jsme nikdy neudělali. Takový výlet podniknete jednou za život. Děti jsou už dost velké na to, aby se to dalo podniknout, aby je to bavilo a zamilovali si to, ale ještě mladé na to, abyste nemuseli neustále řešit, aby to celé fungovalo," vyprávěl Howell.

Jeho děti Ansley Grace a Chase jsou ve třetí a druhé třídě. Každé ráno, čili večer floridského času, mluví přes Facetime se svými učiteli, udělají si věci do školy, a pak vyrazí vstříc zážitkům, které by doma v Isleworthu nezažili.

"Věříme, že naše děti se hodně poučí z této zkušenosti s reálným světem v zemích s jinými jazyky, měnami, názory a podobně. Je to zábavnější, než jsem si myslel, že bude," povídal Howell.

Největší zážitek? Přišel hned na začátku v Hongkongu, kde v posledních měsících stoupalo napětí během prodemokratických protestů proti vládě.

"Vyšli jsme z obchodního centra přímo mezi 20 000 protestujících," sdělil Howell. "Děti se jich ptaly, proč tam jsou. A pak také chrámy, jiná náboženství, bylo to úžasné," povídal o dalších vjemech.

Howell vzal svého syna na golf do Hong Kong Golf Clubu, ale to bylo mimo jeho následující tři pracovní zastávky na CJ Cupu, Zozo Championship a WGC-HSBC Champions.

"Kdybych s sebou neměl rodinu, určitě bych nehrál tři turnaje za sebou. Chtěli jsme, aby naše děti viděli, že svět nekončí hranicemi Spojených států, a že ta hranice není poslední brána Isleworthu."

Nyní se Howell nachází v Thajsku. Hlavně proto, aby děti viděly slony. Howell je kamarád s Kiradechem Aphibarnratem, který mu řekl, že si jeho zemi zamiluje. To se prý potvrdilo. Zatím nic z tohoto výletu jeho rodinu ani náznakem nezklamalo. Ani se nedivíme.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení