Kdo se stal Kedíkem roku? Rozhodl triumf na The Open

Brian Martin

Rory McIlroy nebyl jediným Irem, který minulý týden na WGC-HSBC Champions slavil vítězství. Brian "Bo" Martin byl také mezi oceněnými, když vyhrál anketu Kedík roku za rok 2019. Pamětní vesta mu byla udělena především za to, jak letos pomohl Shanu Lowrymu k vítězství na The Open.

Letos společně nejprve v lednu na Abu Dhabi HSBC Championship ukončili Lowryho více než tří a půl leté čekání na vítězství. V červenci pak Lowry s Martinem po boku slavně zvítězil na The Open pořádaném po 58 letech v Royal Portrush v Severním Irsku.

To v očích poroty učinilo z Martina, kterého dříve zaměstnávali Gary Murphy, Peter Lawrie, Alex Levy a Lucas Bjerregaard, jasného favorita. Lowry si ho najal poté, co se v létě roku 2018 rozešel s Dermotem Byrnem. Nyní mu dává velkou zásluhu na tom, že opět po letech začal opět vítězit.

"Není pochyb o tom, že se můj golf zlepšil od té doby, co mi začal dělat kedíka, takže mu hodně dlužím," ocenil Martinovu práci Lowry pro BBC po vítězství na domácím majoru.

"Jsme podobní lidé, velmi šťastné povahy. Říkáme si pokaždé, že si to užijeme, zahrajeme si golf, uděláme po cestě pár vtípků a vyděláme nějaké peníze," povídal Lowry.

Mezi bývalé vítěze ankety patří také Martinův krajan ze Severního Irska Ricky Elliot, kedík světové jedničky Brookse Koepky, nebo Austin Johnson, který nosí hole svému bratrovi Dustinovi.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení