60 startů bez titulu. Garcíu s Westym straší prokletí WGC

Lee Westwood a Sergio García

Není to tak dávno, kdy tahle hvězdná dvojice neměla na svém kontě ani jeden major. Prokletí zlomil až před dvěma lety Sergio García vítězstvím na Masters. Jemu a Lee Westwoodovi se teď množí počet startů na turnajích WGC. V kolonce titulů však svítí nula.

Je to zvláštní. Oba patřili dlouhé roky do absolutní světové špičky. Westwood dokonce vyšplhal před devíti lety na vrchol světového pořadí. Trofeje z největších turnajů přesto oběma celou kariéru unikaly.

Jak García, tak Westwood se rok co rok objevovali na prvních příčkách pořadí nejlepších hráčů bez vyhraného majoru. Z téhle tabulky vypadl Španěl García po triumfu v Augustě v roce 2017.

To Westwood na svůj první major stále čeká. A s přibývajícími roky se jeho šance každým rokem snižují.

Růžovější není bilance evropských rydercupových opor ani na prestižních turnajích WGC – World Golf Championships. Přitom oba měli k vítězství několikrát blízko, poslední krůček ale nezvládli. A to už oba načali sedmou desítku startů - Westwood má 61 startů a García si připsal 60. účast na HSBC Champions minulý týden. 

García si nesl do finálového kola Bridgestone Invitational před pěti lety náskok tří ran, jenže Rory McIlroy manko smazal během tří jamek a nakonec si došel pro vítězství o dvě rány.

Lee Westwood skončil druhý třikrát. Nejprve se musel sklonit před Mike Weirem na American Express Championship v roce 2000, Vijay Singh ho přemohl ve Firestonu 2008 a druhé místo zbylo pro Angličana i na HSBC Champions 2010.

V posledních letech měl blíž k premiérovému titulu García, který skončil loni i předloni v top 10 hned čtyřikrát. Westwood už tři roky "desítku" neatakoval.

Zkrátka smolaři. Rozhodně ale nejsou sami. Jim Furyk s 51 starty a Paul Casey s 52 šlapou španělsko-anglické dvojici na paty.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení