Matuš skvěle rozehrál druhou fázi Q-School. Mrůzek naopak

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš zahrál ve druhé fázi Q-School European Tour vydařené první kolo. Na hřišti Desert Springs Golf Clubu ve španělské Almeríi, kde se jeho sekce koná, nastřílel na úvod 65 ran a se skóre -7 se usadil na děleném třetím místě.

Matuš má již jistou relativně dobrou kartu na Challenge Tour na příští sezónu, která mu zajistí většinu turnajů druholigové evropské série, ale i tak se pokouší si pro příští rok svůj status na sériích European Tour ještě vylepšit. A nezačal vůbec špatně.

V prvním kole začal na druhé devítce a zahrál na ní čtyři birdie, stejně jako poté na první devítce. Se skóre -8 se vypínal na špici leaderboardu a vysoko v něm zůstal i poté, co na své závěrečné deváté jamce vyrobil své jediné bogey za kolo.

Na vedoucího JC Ritchieho ztrácí Matuš po úvodní rundě dvě rány. O ránu lépe je na tom Nick Flanaghan. Na děleném třetím místě jsou s Matušem další čtyři hráči.

Z 81členého startovního pole postoupí po čtyřech kolech do finálové fáze Q-School nejlepší čtvrtina. Matuš tak za postupem vykročil tou správnou nohou.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Filip Mrůzek a Jan Cafourek hrají svou sekci druhé fáze Q-School na hřišti Alenda Golf v Alicante. Lépe z této dvojice zahrál úvodní kolo Cafourek, který zapsal na 74 ran (+2) a z děleného 50. místa ztrácí na vedení osm ran.

Úvod druhé fáze Q-School vůbec nevyšel Mrůzkovi, který zahrál 80 ran (+8) a už po prvním kole se mu vidina postupu hodně vzdálila. Nachází se až na posledním 81. místě se ztrátou 14 ran na čelo leaderboardu.

Mrůzek během kola sice zahrál dvě birdie a eagle, ale také čtyři bogey, dva dabláče a jedno quadruple bogey.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení