Matuše sfoukl vítr, v Q-School ale stále drží postupové místo

ADL_9195.jpg

Stanislav Matuš byl po prvním kole turnaje druhé fáze Q-School European Tour na děleném třetím místě, které však v pátek ve Španělsku neudržel. Silný vítr mu dělal v Desert Springs Golf Clubu velké problémy, přesto drží v polovině turnaje postupové místo.

Matuš byl po prvním kolem za 65 ran (-7) dělený třetí, ve druhém kole však kvůli větru, který přesahoval rychlost 30 kilometrů v hodině, zahrál o dvanáct ran hůře. Naštěstí měl nahráno. 

Do druhého kola vstoupil Matuš třemi bogey na jamkách 11, 14  a 15. Poté si sice připsal své jediné birdie dne na 16, ve druhé polovině kola si však pohoršil o další tři rány.

Nejprve zahrál double bogey na pětiparové jedničce, a poté čtvrté bogey dne na čtyřce. Bylo z toho kolo za 77 ran (+5) a pohoršení na průběžné skóre -2 a dělené 14. místo.

Matuš je ale i v polovině turnaje na příčkách zaručujících postup do finálové fáze. Ten čeká na dvacet nejlepších hráčů. Ve vedení je prozatím Australan Nick Flanagan se skóre -10.

"Hodně foukalo, jsou tvrdé fairwaye a hlavně tvrdé a rychlé greeny. Udělalo to svoje," vzkázal ze Španělska Matuš.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Turnaj druhé fáze kvalifikační školy European Tour hrají ve Španělsku na hřišti Alenda také Jan Cafourek a Filip Mrůzek. Kvůli silnému větru ale nebylo v pátek druhé kolo dohráno.

Cafourek ho stihl dojít v paru a se skóre +2 je zatím na děleném 44. místě. Mrůzek je po dvanácti odehraných jamkách na mínus dvou, což znamená celkově posun na skóre +6 (T71).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení