Hloupý konec v Q-School, velký talent nepodepsal skórkartu

Luis Gagne a Brooks Koepka

Kostaričan Luis Gagne před sebou může mít velkou golfovou kariéru. Hned na jejím začátku ale sám přibrzdil svůj rozlet hloupou chybou v zámořské Q-School na Korn Ferry Tour, když po prvním kole turnaje druhé fáze nepodepsal svou skórkartu. Byl diskvalifikován.

Gagne se během své amatérské kariéry propracoval až na 24. místo v amatérském světovém žebříčku a na US Open 2018 byl jedním ze dvou nejlepších amatérů, což mu mimo jiné zajistilo fotku s Brooksem Koepkou.

Nyní už je však bývalý hráč LSU profesionálem a v příštím roce se chtěl ukázat na Korn Ferry Tour. Z kvalifikační školy ale sám sebe vyřadil.

Stalo se tak na turnaji druhé fáze na floridském hřišti Plantation. Gagne zahrál první kolo za 71 ran, což by znamenalo dělené 41. místo. To by ale musel mladý golfový talent podepsat svou skórkartu.

"Dnes jsem dostal tvrdou lekci, když jsem zapomněl podepsat svou skórkartu. Naprosto mě to zničilo a je to něco, co se mi nikdy nestalo. Mohu se ale jen dívat směrem kupředu a plánovat si budoucnost. Děkuji všem za stálou podporu," napsal Gagne na Instagram.

Gagne už se tak nebude snažit o to, skončit na turnaji do dvacátého místa, což hráčům zajistí postup do finálové fáze. Ta je na programu od 12. do 15. prosince v Orlandu, odkud si kartu odnesou hráči do děleného 40. místa.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení