17letá Lucy Li je profesionálkou, bude soupeřit s Vlčkovou

Luci Li

Další zázračné dítě amerického golfu se vydává na svou profesionální cestu. Lucy Li už několikrát ohromila golfový svět, nyní ji ale čeká výzva, kdy už půjde o všechno. Jako amatérka mladá Američanka mohla, nyní bude muset. Svou cestu začne na Symetra Tour.

Li se narodila 1. října 2002 v Kalifornii. A velmi rychle se stala obrovským americkým golfovým příslibem, když dodnes drží spoustu historických rekordů s označením "nejmladší".

V roce 2013 se třeba stala druhou nejmladší hráčkou, která se kvalifikovala na US Women's Amateur Public Links. Když navíc v témže roce postoupila na turnaji do jamkovkové části, povedlo se jí to jako nejmladší hráčce v historii. Tři roky starý rekord Michelle Wie překonala o 7 dní.

Li v té době bylo pouhých 10 let, 8 měsíců a 16 dní! Ve stejném roce se stala také nejmladší hráčkou, která si kdy zahrála US Women's Amateur.

Během roku 2014 nejprve v dubnu uspěla při premiéře Drive, Chip and Putt Championship před Masters, když ovládla kategorii dívek ve věku 10 až 11 let. O měsíc později se stala nejmladší hráčkou US Women's Open.

V posledních letech na sebe nejvíce upozornila v roce 2017 na majoru ANA Inspiration jako nejlepší amatérka. O rok později si zahrála jak Curtis Cup, jak juniorský Ryder Cup. nyní už to bude moci být jen Solheim Cup...

Li o svém záměru přestoupit k profesionálkám informovala USGA v úterý. V příštím roce budou soupeřkou Karolíny Vlčkové na Symetra Tour, na kterou získala kartu díky své účasti v Q-School LPGA.

V turnaji druhé fáze obsadila dělenou 72. příčku a hned po zisku karty v minulém týdnu ještě pátá nejlepší amatérka světa nadšeně tweetovala: "Jsem nadšená, že jsem udělala další krok ve své kariéře, a to jak na hřišti, tak mimo něj." Své další kroky tak naznačila už tehdy.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení