Vandalové zničili hřiště, kde hráli Sarazen, Player nebo McIlroy

Western Gailes Golf Club

Populární skotské golfové hřiště ve Western Gailes Golf Clubu poničili vandalové. Ti si vzali na paškál hned tři greeny, na kterých se vyřádili pravděpodobně rýči. Škody jsou rozsáhlé.

Vandalové vnikli na hřiště někdy v noci z úterý na středu. To, že jsou greeny poničené, zjistili greenkeepeři ve středu nad ránem, kdy měli hřiště připravit pro turnaj místní Ayrshire Winter Golf Association.

Ta o všem následně informovala na svých sociálních sítích a rozpoutala vášnivou debatu, ve které golfisté nechápali, proč má někdo potřebu ničit tak tradiční a oblíbené hřiště.

Greenkeepeři ale odvedli skvělou práci a turnaj se přeci jen uskutečnil, i když tři greeny byly značně provizorní. "Kromě toho, že první green byl nehratelný, odvedli greenkeepeři neskutečnou práci a zbylé připravili pro hru," prozradil jeden z účastníků turnaje.

Western Gailes Golf Club je jedním z nejpopulárnějších nejen v hrabství Ayrshire, ale v celém západním Skotsku.

Místní linksová osmnáctka byla otevřena už v roce 1897 a v minulosti si na ní zahráli mimo jiné Harry Vardon, Gene Sarazen, Gary Playe, Tom Watson, Tony Jacklin, Luke Donald, Rory McIlroy nebo Bubba Watson.

Už devětkrát se zde hrál Scottish Amateur Championship, naposledy v roce 2011. O tři roky dříve hřiště hostilo European Amateur Team Championship a v roce 1972 týmový Curtis Cup.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení