Nevzít Rickieho? Nejtěžší rozhodnutí, přiznal Woods

Tiger Woods a Rickie Fowler

Také vám někdo ve výběru USA pro Presidents Cup chybí? Na fanoušky milovaného a hráči respektovaného Rickieho Fowlera nezbylo místo. Říct to svému kamarádovi do telefonu bylo pro kapitána Tigera Woodse těžké.

Divoké karty pouze čtyři a uchazečů o ně minimálně šest. Tuhle patálii musel kapitán Woods rozklíčovat. Někomu říct "jedeš", jiným "promiň, už se do týmu nevejdeš."

Volba padla na Tonyho Finaua, Garyho Woodlanda, Patricka Reeda a poslední divokou kartu si nechal lodivod amerického družstva pro sebe. V nadupaném americkém týmu nezbylo místo pro Jordana Spietha, Phila Mickelsona, ale i Rickieho Fowlera.

"Nejblíž nominaci byl Rickie, proto to byl pro mě taky nejtěžší hovor," povzdechl si Woods, který by ve své dvanáctce hráčů kamaráda rád viděl, ale nepřesvědčil ho natolik, aby si místo v týmu zasloužil.

Fowler totiž měl v posledních týdnech jiné starosti než objíždět golfové turnaje. V říjnu se oženil s Allison Stokke a poslední turnaj, kterého se zúčastnil, byl Tour Championship v srpnu.

"Rickie je sakra dobrý hráč, brzy začne vyhrávat turnaje. Je čerstvě ženatý, ještě to všechno vstřebává, ale pak se do toho pustí a začne vítězit," uvedl Woods.

Ten přiznal, že zavolat a odmítnout hráče, který má za sebou mimořádné úspěchy v juniorském i "dospělém" Ryder Cupu a je vynikajícím parťákem do šatny, bylo pro něj nejtěžší.

"Je to můj dobrý kamarád, známe se dlouho," řekl Tiger a dodal: "Bylo to krátké a rychlé, nebyl důvod tu konverzaci nějak natahovat. Určitě bude velmi zklamaný, ale já jsem tuhle situaci zažil taky. Kapitán mě taky nevzal, musel jsem se s tím vyrovnat, i když to není snadné."

Pro Fowlera ale stejně existuje možnost, že se nakonec po boku svých kamarádů objeví. Světová jednička Brooks Koepka totiž dává dohromady své koleno, kvůli kterému odstoupil z nedávného CJ Cupu, Fowler tak připadá v úvahu jako náhradník.

Pokud vám bude chybět v Presidents Cupu Rickie Fowler, co potom Phil Mickelson? Americká stálice byla oporou země pruhů a hvězd v týmových soutěžích přes dvě dekády, přesně 25 let.

"Někdy vás opustí forma, jindy vás potkají zranění, jeho ale ne. Dlouho byl herně konzistentní a je škoda, že to přišlo letos," mrzelo Woodse.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení