Mrůzek přišel o finále Q-School European Tour až v play off

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek byl ve španělském Alicante velmi blízko postupu do finálové fáze Q-School European Tour, kam o den dříve postoupil už Stanislav Matuš. V pondělním odloženém finálovém kole zahrál 69 ran a dostal se tím do play off tří hráčů o poslední postupové 20. místo. Tam už však byla jeho konečná.

Jen ránu za ním, a tedy také od play off, nakonec dohrál Jan Cafourek, který byl po třech kolech v TOP 20, ale vypadl z ní po finálovém kole za 74 ran (+2). S celkovým skóre +1 skončil na děleném 23. místě.

Mrůzek věděl, že k zachování šancí na postup bude muset své finálové kolo stlačit co nejvíce pod par, když mu před závěrečnou osmnáctkou patřilo umístění na rozhraní třetí a čtvrté desítky. Zahrál mínus tři a s celkovým skóre v paru čekal, na co to bude po dohrání všech hráčů stačit.

Nakonec to bylo na dělené 20. místo společně s dalšími dvěma hráči. Protože však do finálové fáze postupovalo 20 hráčů přesně, muselo o jednom zbývajícím místě rozhodnout dodatečné play off, ve kterým se s Mrůzkem utkali Francouz Julien Quesne a Rakušan Lukas Nemecz.

Bohužel to byl Mrůzek, který byl po rozehrávce jedním ze dvou nepostupujících hráčů. Z trojice v play off se radoval Quesne.

"V play off jsem na první jamce nedal pětimetrový putt do birdie, ale jsem druhý náhradník do finálové fáze, takže tam jedeme," prozradil, že i když mu postup po velkém boji unikl, bude doufat, že již v pátek také ve Španělsku v Lumine Golf Clubu v Tarragoně přeci jen nastoupí, pokud se minimálně dva hráči odhlásí.

Mrůzek si stejně jako soupeři kvůli přerušením způsobenými silným větrem musel počkat na dohrávku turnaje až na pondělí. Na 10. jamce, na které začínal, si však hned připsal bogey.

Na následujících čtyřech jamkách ale zahrál tři birdie na 2, 3 a 5, a tak se jeho šance opět vyjasnily. Nezakalilo je ani druhé bogey na 16, protože po něm přišla odpověď v podobě dalších dvou birdie. Na druhé devítce pak zahrál třetí bogey na 5, a také důležité šesté birdie na 8.

Po dohrání v elitní dvacítce těsně nefiguroval, a tak mohl Mrůzek už jen čekat a doufat, že se z hráčů, kteří jsou ještě na hřišti, někdo propadne za něj. Stalo se a Mrůzek se tak po 72 jamkách našel akorát na děleném 20. místě, což ještě nebyl konec. Ten však bohužel přišel následně v play off.

Cafourek zahrál v pondělí dvě birdie hned na úvod na 1 a 2. Pak pokračoval sekvencí bogey, birdie, bogey a na závěr první devítky přidal ještě třetí bogey a čtvrté birdie. Bohužel na druhé devítce už neskóroval a připsal si naopak tři bogey na 11, 12 a 14, čímž z postupových míst vypadl.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení