Maskovaní hráči v Indii. Turnaj Asian Tour dusí toxický smog

Panasonic Open

První kolo turnaje Asian Tour Panasonic Open v indickém Novém Dillí se ve čtvrtek nedohrálo. Způsobilo to více než čtyřhodinové přerušení kvůli špatné viditelnosti, ačkoliv byl den. Podmínky však byly nehratelné kvůli smogu. Před toxickým vzduchem se někteří hráči raději chránili maskami.

Oblasti kolem hlavního města Indie v těchto dnech sužuje smogová situace, která se dotkla i turnaje Asian Tour. S přicházejícím zimním obdobím se tento stav každoročně opakuje kvůli koncentracím zplodin z dopravy, průmyslové výroby a zemědělských požárů.

Úředníci proto zavírají školy a omezují automobilovou dopravu na základě registračních značek vozidel. Hustá smogová mlha způsobila problémy s viditelností a organizátoři Panasonic Open zvažovali zkrácení turnaje.

Jakmile se ve čtvrtek začalo hrát, rozhodlo se více hráčů nasadit si ochranou masku, aby se chránili před pevnými částicemi PM2,5, které jsou v nadlimitní koncentraci životu nebezpečné, když se dostávají do plic a krevního oběhu. Momentálně 20násobně překračují limity stanovené Mezinárodní zdravotnickou federací.

Smog na Panasonic Open

Masku si nasadil i Thajec Itthipat Buranatanyarat, který své úvodní kolo stihl dohrát ještě ve čtvrtek, což se povedlo jen hráčům z ranních flightů, a se skóre 64 ran se ujal vedení v turnaji.

"Jen jsem potřeboval masku, ale jinak to bylo kolo jako každé jiné. I přes to všechno se mi dařilo a jsem na sebe hrdý," uvedl po dohrání.

V pátek se dohrává první kolo a turnaj by měl pokračovat, ale hrozba smogu se nad Classic Golf and Country Clubem vznáší neustále. Organizátoři proto bedlivě sledují především rozptylové podmínky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení