Dvě hole-in-one za sebou, festival birdie. V Mexiku se děly věci

Danny Lee

Skórování o sto šest, dvě hole in one a také magické číslo 59, které se dlouho vznášelo ve vzduchu. Takové bylo zahajovací kolo Mayakoba Golf Classic v Mexiku. Lídrem turnaje je po prvním dnu Danny Lee.

Úvodní kolo mexického turnaje bylo na programu až v pátek. Den předtím totiž hřiště El Camaleon spláchla voda, na hřiště se hráči nedostali a celý program byl zrušen.

O den později už nic nebránilo startu turnaje, který se nesl ve znamení hojného skórování. Jen hráči na -4 se musí spokojit s umístěním až ve třetí desítce, kolo v paru znamenalo podprůměrný výsledek a až 87. místo.

Měkké hřiště hráčům umožňuje atakovat jamky, čehož drtivá většina využila.

Nejlépe Danny Lee, který prožívá fantastickou podzimní část sezóny. Po druhém místě na CJ Cupu a top 10 v Japonsku na The ZOZO Championship rozehrál skvěle i mexický podnik.

Dokonce tak dobře, že po třinácti jamkách byl už na dvouciferném skóre pod par (-10) po jednom eaglu a osmi birdie. Ve vzduchu bylo ono magické číslo 59, jenže bogey na čtrnáctce tenhle útok značně přibrzdilo.

Lee nakonec zapsal 62 ran (-9). Přesto vede o jednu ránu před Brendonem Toddem a Adamem Longem (oba -8). Na skóre -7 jsou čtyři hráči včetně zkušeného Zacha Johnsona.

K vidění byla také dvě hole in one na čtvrté jamce. Nejprve se trefil Cameron Tringale, aby o pár minut později ve flightu za ním poslal míček první ranou do jamky také Chase Seiffert.

Podle PGA Tour hráli oba hráči na 112 yardů dlouhém tříparu 56stupňovou wedže. Ani jeden z hráčů se ale hluboko pod par nedostal, Tringale zahrál -2, Seiffert byl jen o ránu lepší.

Spíše průměrný start má za sebou i Slovák Rory Sabbatini. Litovat může závěru kola, kdy se dopustil dvou bogey na posledních třech jamkách. Se skóre -2 dělí 44. místo.

V sobotu bude na programu druhé kolo, v neděli se očekává start třetího a zároveň čtvrtého kola. Pokud by se nestihlo dohrát už v neděli, dokončí se turnaj v pondělí.  

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

sestřih 1. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení