Matuš drží v Q-school naději, Mrůzek si moc nepolepšil

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš přidal v sobotu v Q-school o European Tour další solidní kolo. Po kole v paru je stále na dostřel třetí desítce pořadí, Filip Mrůzek zaznamenal další kolo nad par a jeho šance se opět o chloupek snížily.

Čeští hráči usilují ve finálové fázi kvalifikační školy European Tour o lepší kategorii ve druhé evropské lize. Zajistí si ji, pokud projdou v závěrečné části školy cutem, který přijde na řadu po čtvrtém kole.

Bonusem by pak pro ně byla karta European Tour. Tu získá na konci šestikolového maratónu 25 nejlepších hráčů.

Stanislav Matuš má za sebou dvě vyrovnaná dobrá kola. V pátek zahrál dvě rány pod par a usadil se ve čtvrté desítce pořadí, v sobotu přidal kolo v paru.

To mu ale, jak už to tak v tvrdé Q-school bývá, na posun pořadím nestačilo. Naopak. Jednatřicetiletý profesionál se propadl o 19 míst na dělené 52. místo.

Propadat panice ale v žádném případě nemusí. Leaderboard je našlapaný, jen dvě rány stačí Matušovi k 22. místu, elitní desítka je napřed o čtyři rány.

V sobotu hrál Matuš Lakes Course v Lumine Golf Clubu. Do skórkarty zapsal tři bogey a stejný počet birdie. Hru na stejném hřišti absolvoval také Filip Mrůzek.

Jemu se zatím ve finálové fázi nedaří skórovat, za dvě kola zahrál jen tři birdie. A to je proti sedmi bogey málo. Po prvním kole za 75 ran (+3), zahrál v sobotu 72 (+1) a s celkovými čtyřmi údery nad par dělí 136. místo.

Mrůzek už ale v druhé fázi ukázal, že nikdy neskládá zbraně. A právě za to byl na konci druhé fáze odměněný, když se jako druhý náhradník nakonec probojoval do finále. V dalších kolech ale musí výrazně přidat, pokud se chce udržet až do konce školy.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení