Paráda! Matuš i Mrůzek zahráli nejlepší kola v Q-school

Stanislav Matuš

Fantastická zpráva přišla v neděli ze Španělska. Stanislav Matuš i Filip Mrůzek předvedli parádní výkon ve třetím kole kvalifikační školy European Tour a v průběžném pořadí si po čtyřech ranách pod par polepšili o desítky míst.

Finálová část kvalifikační školy je ve své polovině. Tři kola z šestikolového maratónu za sebou mají i dva čeští profesionálové – Stanislav Matuš a Filip Mrůzek.

Oběma vyšla třetí runda v Lumine Golf Clubu náramně. Jak Matuš, tak Mrůzek zahráli čtyři pod par a v průběžném pořadí si výrazně polepšili.

Matuš hrál v neděli na hřišti Hills Course, na kterém se mu dařilo už v pátek. Velice důležitý start do třetího kola zvládl na jedničku. Už po šesti jamkách se totiž dostal na skóre -3. Pak si sice připsal bogey na dvou tříparových jamkách, ale třemi birdie si ztracené rány vzal zpět.

Konečných 68 ran (-4) je nejlepším Matušovým výkonem ve finálové fázi Q-school. V součtu s předchozími dvěma koly je už na skóre -6 a patří mu senzační dělená 16. příčka, na kterou poskočil z 53. místa. V tuto chvíli by postupoval na European Tour.

Nejlepších 25 hráčů se totiž na konci školy může těšit na členství v nejlepší evropské lize. Ale netřeba slavit předčasně, hráče čekají ještě dlouhá tři kola.

Zabojoval i Filip Mrůzek. Ten se ve finálové fázi lepší každým kolem. Po úvodních 75, zahrál v sobotu 72 a v neděli přidal na hřišti Lakes Course své suverénně nejlepší kolo za 67 (-4). I on zaznamenal obří skok dopředu, konkrétně o 38 míst na průběžné 97. místo.

V dalším kole zabojuje o cut, stejně jako ve druhé fázi tak není pro českého profesionála nic ztracené, Mrůzek se nevzdává.  

Pondělní čtvrté kolo rozhodne o tom, co bude s Čechy dál. Oba mají naději, že si zahrají kvalifikační školu až do posledního šestého kola, o dost větší šanci má lépe postavený Matuš, ale ani Mrůzek není bez šance.

Po druhém kole odstoupil ze hry bývalý rydercupový hrdina a vítěz D+D REAL Czech Masters Jamie Donaldson, jehož budoucnost na nejlepších okruzích světa je tímto velmi nejistá. Zpečetěné to má i italská hvězdička let minulých Matteo Mannasero, s +11je na chvostu leaderboardu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení