JO! Matuš dal na Q-School cut, zabojuje o European Tour

Stanislav Matuš

Základní cíl Stanislav Matuš ve finálové fázi Q-School European Tour splnil. Prošel cutem po čtvrtém kole, čímž si zajistil plnou kartu kategorie 9 na Challenge Tour pro příští sezonu. A v úterý a ve středu navíc může zabojovat o European Tour. Že to ale byly nervy...

Matuš byl po třech kolech ve Španělsku na fantastickém děleném 16. místě, jenže na golfu je každý den jiný. A platilo to i tentokrát v Lumine Golf Clubu. Vstup do kola čtvrtého měl totiž český profík hrůzostrašný.

Po třech jamkách byl dvě rány nad parem (bogey 11, 12), po osmi dokonce už na plus čtyřech pro kolo (další dvě bogey 16, 17). V tu chvíli si pohoršil na celkové skóre -2 a klesl dokonce pod hranici cutu!

Tím ve finálové fázi projdou po čtvrtém kole hráči do děleného 70. místa, což by v případě neúspěchu byla pro Matuše obrovská rána. Ta ale naštěstí nepřišla, 31letý Čech zabral v pravou chvíli a krizi zažehnal.

Určité povzbuzení přineslo birdie na osmnáctce a zpět nad hranici cutu, která se nakonec ustálila právě na mínus čtyřech, se dostal díky birdie trojce. Definitivní razítko pak přinesl berdík na závěrečné devítce.

Díky němu přinesl Matuš do klubovny z těžšího hřiště Lakes skóre 72 ran (+1), což znamená po 72 odehraných jamkách průběžný výsledek -5 a dělenou 46. pozici. A hlavně postup do finálových kol!

V nich se postoupivší hráči utkají o 25 karet na European Tour pro příští sezonu. Na TOP 25 zatím Matuš ztrácí tři rány, což je v jeho silách.

"Bohužel na druhé devítce, která byla moje první, přišel třikrát mud ball (špinavý míček od hlíny, pozn. red.) a třikrát to šlo do pryč. Takže trochu zbytečný bogey, ale boj zpět byl dobrej," vzkázal Matuš.

Turnaj bohužel po čtyřech kolech skončil pro druhého Čecha ve startovním poli Filipa Mrůzka, který nakonec zaostal za hranicí cutu jen o dvě rány. A to i přesto, že po dvou kolech byl čtyři rány nad parem.

Poté ale zvládl skvěle třetí rundu na těžším hřišti Lakes (-4, celkově se vrátil do paru) a na závěr se dostal na osmnáctce Hills dvě rány pod par, tedy i celkově. Bohužel to stačilo jen na dělenou 88. příčku.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení