Matuš se loučil skvělým kolem, zapsal se do historie

Stanislav Matuš

Podle všeho už z něho všechen stres a nervozita spadla, a tak se mohl Stanislav Matuš rozloučit s letošní Q-School parádním kolem. Na závěr turnaje, který mu zajistil plnou kartu na Challenge Tour pro příští sezonu, zahrál 68 ran (-4) a skončil na děleném 62. místě.

Matuš byl po dvou kolech turnaje finálové fáze kvalifikační školy v Lumine Golf Clubu na děleném 16. místě a ve hře tak byla historicky první karta na European Tour pro českého hráče. A i když si pro ni 31letý Čech nakonec nedošel, do české golfové historie se i tak zapsal.

Stal se totiž prvním hráčem, který prošel ve finálové fázi Q-School evropské série cutem po čtvrtém kole. Ještě po něm přitom mohl na členství na European Tour pomýšlet, nepovedená pátá runda za plus čtyři mu ale vystavila stopku. Ve středu tak už mohl hrát v klidu.

A to se pod jeho výkonem pozitivně podepsalo. Na hřišti Lakes, kde se o den dříve trápil, zahrál o osm ran lépe, když si připsal jediné bogey dne na patnácté jamce. Jinak zapisoval pouze pary a také pět berdíků.

První přišel hned na první jamce, kterou pro něho byla desítka. Dalším birdie svou úvodní devítku na 18 ukončil a výrazně pod par zamířil díky skvělému finiši a třem birdie na posledních čtyřech jamkách (6, 7, 9).

Kolem za mínus čtyři se posunul na celkové skóre -5 a konečnou dělenou 62. pozici. Aby si mohl sáhnout na kartu na European Tour, potřeboval by zahrát o osm ran lépe. Jasně zvítězil Dán Benjamin Poke.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení