Rahm má double! Vítězstvím v Dubaji ovládl celou sezónu European Tour

Jon Rahm

Španělsko dalo světu mnoho fenomenálních hráčů, ale Jon Rahm je teprve druhým golfistou z této země, který vyhrál Race to Dubai, celkové pořadí European Tour. Potřeboval k tomu zvítězit na finálovém turnaji DP World Tour Championship a to se mu po obrovském dramatu povedlo. Dubaj tak oslavuje jednoho šampiona.

Rahm o svém životním triumfu rozhodl až na poslední jamce, kde zahrál birdie a o jednu ránu tak přetlačil Tommyho Fleetwooda. Španěl zahrál ve finále 68 ran (-4) a zvítězil se skóre -19.

European Tour pro letošní sezónu upravila odměny pro vítěze posledních tří turnajů sezóny, a tak se Rahm může zároveň těšit na rekordní prize money. Jen za vítězství v Jumeirah Golf Estates dostal 3 miliony dolarů, což je největší odměna za vítězství v jednom turnaji v historii golfu.

Další 2 miliony získal za vítězství v Race to Dubai. Celkem mu tak naráz přiteče na účet pohádkových 5 milionů dolarů (více než 115 milionů korun). No to, že 25 letý Rahm končí teprve svou třetí profesionální sezónu, to nezní vůbec špatně. Hlavně pro něj.

To nejcennější pro něj ale nejsou peníze. Rahm si mimořádně cení toho, že navázal na svůj velký vzor a stal se po Sevem Ballesterosovi teprve druhým golfistou ze Španělska, který vyhrál celkové pořadí European Tour, dříve Order of Merit, od roku 2009 Race to Dubai.

"Chce se mi brečet. Bylo to nahoru dolů. Vedl jsem už o šest ran, ale nakonec jsem vyhrál až po birdie na osmnáctce. Kolikrát se vám stane, že se vám splní sen tímto způsobem. Trefil jsem perfektní drive, ale druhou ranou jsem se dostal do bunkeru. Zvládl jsem to a dal ten putt. Nemůžu tomu uvěřit," komentoval Rahm třetí triumf v roce 2019.

Sezónní finále v Dubaji vyhrál už po druhé, před dvěma lety to ale na vítězství v Race to Dubai ještě nestačilo, tehdy se z něj radoval Tommy Fleetwood. A byl to opět Angličan, který se pral s Rahmem až do konce nejen o vítězství v turnaji, ale i v celé sezóně European Tour.

Fleetwood zahrál famózní druhou devítku s pěti birdie. Dvě si nechal na závěr a dotáhl se jimi na Rahma na čele leaderboardu se skóre -18. Rahmovi ale ještě zbývala poslední jamka, na které rozhodl a odmítl play off. Fleetwood tak skončil druhý v turnaji i v Race To Dubai.

Se skóre -17 šel na poslední jamku také Mike Lorenzo-Vera, který dělil s Rahmem vedení po třech kolech. Zahrál ale jen par a obsadil třetí místo. O ránu za ním skončil čtvrtý Rory McIlroy, který zahrál v neděli 73 ran (+1) a do boje o vítězství v turnaji nezasáhl.

Z prvního místa před turnajem klesl na konečnou třetí příčku v Race to Dubai Rakušan Bernd Wiesberger, který skončil v Dubaji na děleném 28. místě, stejně jako Američan Patrick Reed. Sezónu úspěšně zakončil letošní vítěz D+D Real Czech Masters Thomas Pieters, v Dubaji dělený šestý.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Konečné pořadí Race to Dubai naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení