Klára Spilková pracuje na síle a výbušnosti, čeká ji ještě jeden turnaj

Klára Spilková

Poslední start Kláry Spilkové v sezoně 2019 bude ve Španělsku na okruhu Ladies European Tour, kam se vrací po roce stráveném na LPGA, kde již obhájila členskou kartu pro sezonu 2020. Nově pak spolupracuje s kondičním trenérem Svatoplukem Býmou.

24letou hráčku čeká Andalucia Costa del Sol Open Espana, které se koná v Aloha Golf Clubu od 28. listopadu do 1. prosince. "Ráda bych zahrála skvělý výsledek. Cítím se připravena a nemůžu se dočkat návratu aspoň na jeden turnaj LET," přiznala dlouhodobě nejlepší česká profesionálka.

Po úspěšné Q-Series, kde si opět uhrála kartu na LPGA, měla Klára krátkou dovolenou v Římě, a pak už se opět připravovala v Praze na Černém Mostě pod vedením trenéra Lukáše Martince.

"Hřiště bylo stále ve skvělé formě. Nově jsem začala spolupracovat s kondičním trenérem Svatoplukem Býmou. Poslední dva týdny byly skvělé. Budu se s ním připravovat i celý prosinec, než odletím na Floridu," dodala Spilková, šampionka LET z Maroka (2017).

Svatopluk Býma, kondiční trenér ČGF, je rovněž spokojen: "Klára mě požádala o spolupráci před poslední fází Q-Series. Hned po návratu z USA prošla komplexní diagnostikou pohybového aparátu. Jedním z cílů bylo ihned začít pracovat tak, aby byla co nejlépe připravena na LPGA."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A je to venku!  Od minulého týdne jsem začal spolupracovat s nejlepší českou golfistkou a hráčkou 

Příspěvek sdílený Mgr. Svatopluk Býma (@golf_fitness_svatoplukbyma),

"Trénujeme třikrát v týdnu, vždy přibližně 90 minut. Pracujeme zejména na mobilitě, síle a výbušnosti. Vzhledem k velké turnajové vytíženosti půjde o postupný proces. Vidím zde rozhodně potenciál na delší a přesnější rány," věří Býma.

Toho navíc těší další věc, která je pro dlouhodobý horizont důležitá: "Výhodou je, že Klára v USA již spolupracuje s kondičním trenérem, který vyznává stejný systém jako já. Díky tomu si velmi dobře rozumíme a budeme mít kontrolu nad celým tréninkovým procesem."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení