Mickelson v nové roli. Stane se hostitelem turnaje PGA Tour

Phil Mickelson

Phil Mickelson v příštím roce rozšíří své pole působnosti a posune se do role, která je pro hráče jeho kalibru přirozená. Stane se oficiálním hostitelem turnaje The American Express v La Quintě.

Lednový podnik v jednom z nejproslulejších světových golfových resortů zahajuje z kraje roku sérii turnajů PGA Tour na americkém západním pobřeží, pro které se vžil název West Coast Swing.

Mickelson vyhrál jeho první podnik, který se hrál naposleldy pod názvem Desert Classic, dvakrát v letech 2002 a 2004. Loni skončil o ránu druhý. Celkem se ho zúčastnil 16krát a od roku 2012 chyběl jen jednou. V oblasti zároveň bydlí, takže stát se hostitelem turnaje byla přirozená volba.

Přesné hostitelské povinnosti sice ještě nezveřejnil, ale podle listu Palm Springs Desert Sun se v sobotu zúčastnil slavnostního setkání s místními autoritami, na které svou novou roli oznámil.

"Vždycky to byla důležitá součást mého života. Vzešel jsem odsud a hrával jsem tu juniorské turnaje. Jsem z tohoto místa nadšený a miluji i samotný turnaj. Znamená pro tuto oblast opravdu hodně, chci mu přinést zpět vizi Boba Hopea," pravil Mickelson.

Historie turnaje sahá až do roku 1960. Po mnoho let byl identifikován s komikem, hercem a televizní osobností Bobem Hopem, který mu propůjčil své jméno. Letos se bude hrál od 16. do 19. ledna.

Turnaj, který se hraje formátem Pro-Am na třech hřištích, z nichž hlavním je proslulý PGA West Stadium Course, které designoval Pete Dye, měl v posledních letech problémy s udržením dlouhodobého sponzora.

Hrál se pod názvy Humana Challenge (2012-15) a CareerBuilder Challenge (2016-18), naposledy loni bez sponzora jako Desert Classic. V roce 2020 však začne pětileté partnerství s American Express.

Mickelson se stane třetím aktivním hráčem, který bude sloužit v roli hostitele turnaje po Tigeru Woodsovi (Genesis Open) a Davisu Loveovi III. (RSM Classic).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení