Začíná sezóna European Tour, poprvé s oficiální českou stopou

Alfred Dunhill Championship

Jen čtyři dny po skončení jedné sezóny v Dubaji zahajuje European Tour nový ročník v JAR. Pro českého golfového fanouška z toho plynou dvě zásadní sdělení. Elitní evropská túra se opět zastaví u Prahy na Albatrossu a poprvé v historii na ní má status český profesionál – Stanislav Matuš.

Hráč Relmostu prošel cutem na Final Stage Q-School, a i když pak nezískal plnou kartu na European Tour, kterou brali hráči v TOP 25, uhrál si kategorii 22, která mu umožní start zhruba ve čtyřech turnajích.

"Není to moc, ale každopádně kategorii tam mám a jsem za to hrozně rád. Začnou vám chodit maily, že máte kategorii 22 na European Tour a jste přihlášený na první turnaje. To zahřeje na srdíčku," neskrýval Matuš radost z kariérního posunu.

Dalším českým milníkem nadcházející sezóny European Tour bude už sedmý ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu, který fanouškům opět nabídne řadu světových hvězd. Hrát se bude od 20. do 23. srpna.

Než to však na Albatrossu opět vypukne, odehraje se 34 turnajů včetně majorů a podniků WGC. Celkem má sezóna European Tour v tuto chvíli 47 turnajů. Zvláštní položkou pak bude Ryder Cup ve Whistling Straits ve Wisconsinu od 25. do 27. září.

Původně měl ročník 2019/2020 začínat hned dvěma turnaji, ale kvůli násilnostem ve městě bylo Hong Kong Open posunutu z původního na zatím neznámý termín, přičemž snahou European Tour bude uspořádat turnaj co nejdříve v roce 2020.

A tak se tento týden koná jen Alfred Dunhill Championship v Leopard Creek Country Clubu v Malelane v Jižní Africe. Do země se tak European Tour vrací po dvou týdnech, když se v JAR hrál předposlední turnaj předchozí sezóny Nedbank Golf Challenge.

Loni se z vítězství na Alfred Dunhill Championship radoval Američan David Lipsky. Ten však letos obhajovat nepřijel. Domácí fanoušci se však stejně nejvíc těší na Ernieho Else, vítěze 27 turnajů European Tour, který vstoupí do nové sezóny jako čerstvý padesátník.

Velké pozornosti se před turnajem dostává další domácí hvězdě Charlovi Schwartzelovi. Bývalý vítěz Masters se vrací po zranění zápěstí, a i když tvrdí, že jeho stav stále není stoprocentní, je dobrý na to, aby zkusil hrát.

"Ve čtvrtek jsem si myslel, že to nepůjde. Když jsem v neděli přijel, dalo se to. Je to nerv, takže pokud mě to znovu chytí, pravděpodobnost, že nedohraju, bude vysoká. Ale pokusím se zůstat co nejdéle," řekl bojovně.

Jedním z důvodů, proč to Schwarzel zkouší je, že tu už čtyřikrát vyhrál, naposledy v roce 2015. K tomu skončil v Leopard Creek čtyřikrát druhý.

K velkým jménům ve startovní listině patří také Eddie Pepperell, Thomas Bjorn či Brendan Grace. Najdeme v ní i úspěšné absolventy listopadové Final Stage Q-School včetně Samiho Valimakiho, který letos postoupil společně s Ondřejem Lieserem z Pro Golf Tour na Challenge Tour. Tu si ale nezahraje, neboť skrz Q-School skočil rovnou mezi elitu.

Alfred Dunhill Championship nechybí v programu stanice Golf Channel. První dvě kola poběží přímým přenosem ve čtvrtek a v pátek od 11:30. O víkendu startuje živé vysílání v sobotu i v neděli v 10:30.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení