Záchrana pro přežívající LET? Spojí síly s LPGA

Mike Whan a Marta Figueras-Dotti

Ladies European Tour spojila svou víru v lepší budoucnost se zámořskou LPGA. Hráčky strádající evropské série si v úterý odhlasovaly, že LET a LPGA založí společné obchodní partnerství, kde budou obě túry zastoupeny polovičním poměrem.

Společný byznys LPGA a LET bude mít jednotně řízené operace. To nejdůležitější pro evropskou stranu však je, že zisky, které bude LET generovat, jí zůstanou.

"Dva týmy se spojí pro jeden společný účel. Vytvoří se příležitosti, které jsme si zkrátka nemohli vytvořit sami," uvedla předsedkyně představenstva LET Marta Figueras-Dotti.

"Tento společný podnik ve svých základech pojednává o vytváření příležitostí pro naše členky, aby si zachovaly vášeň a kariéru profesionálních sportovkyň. Během pouhých 60 dní, co jsme začali na tomto společném podniku pracovat, již vidíme dramatický dopad na náš turnajový program. Dopad, který bude mít pozitivní výsledky pro všechny členky LET," sdělila Figueras-Dotti.

Nové partnerství bylo formálně uzavřeno na každoroční hráčské schůzi LET ve Španělsku. Zúčastnil se jí i komisionář LPGA Mike Whan, aby hráčkám představil návrh podoby partnerství z druhé strany. Představenstva obou Tour sice již dohodu uzavřela, ale hráčky LET měly konečnou pravomoc ji schválit.

"Je to další vzrušující krok pro LPGA poskytnout ženám v této hře více příležitostí. Během posledních deseti let měla LPGA úžasné úspěchy ve spojení s celou řadou dalších zúčastněných stran v golfovém světě, včetně USGA, PGA Tour, European Tour, R&A a PGA of America s cílem poskytnou ženám celosvětově co nejvíce možností. Jsme nadšeni, že nyní prohloubíme náš vztah s LET ve snaze vytvořit co nejsilnější Tour v Evropě," uvedl Whan.

Přestože se jedná po podnik 50 na 50, LPGA v něm bude mít své limity. "Všechny výtěžky zůstávají v Evropě, žádné dolary nepůjdou ven. Můžeme vložit peníze do LET, ale nemůžeme je odtamtud odvádět. Naše představenstvo jsem požádal, aby to podpořilo," pravil Whan.

"Chtěl bych ujistit hráčky LET, že toto není nějaká strategie amerického růstu," dodal.

Ladies European Tour je v problémech již čtvrtým rokem. Loni měla jen 15 turnajů s celkovou dotací 14 milionů dolarů. Letos už to bylo 20 turnajů. LET také oznámila, že Costa del Sol bude sponzorem Order of Merit, což přinese v příští sezóně finanční bonus do nového "Race to Costa del Sol".

Whan se jeví pro LET být tou správnou osobou, protože před deseti lety pomohl vyjít LPGA z vlastních finančních problémů. "Zažili jsme neuvěřitelný růst ženského golfu v USA. Nyní máme mimořádnou příležitost k urychlení růstu také v Evropě," sdělil Whan s tím, že společný podnik nyní "urychleně pracuje" na rozšíření kalendáře LET.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení