OBRAZEM: Šortky v turnaji. Jak European Tour boří tradice

celá fotogalerie (19) » Ernie Els

European Tour tento týden zbořila jednu velkou bariéru a vstoupila na novou půdu. Na Alfred Dunhill Championship v Jižní Africe poprvé v historii povolila hráčům nosit při turnajových kolech šortky, což bylo ještě do nedávna nemyslitelné.

Nejen v tréninkových, ale i v soutěžních kolech tak hráči mohou v Leopard Creek CC obléknout kraťasy. Jedná se však zatím o jednorázové opatření proti teplotám, které mají podle předpovědi atakovat 40 stupňů Celsia.

Dá se však předpokládat, že by se tím mohly prolomit bariéry tradic a šortky budou hráčům povoleny i v dalších turnajích, když už je tu jednou precedens. Do teď byly povoleny pouze v Pro-Amech a tréninkových kolech a to od roku 2016. PGA Tour se přidala o rok později.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (19)

Domácí hvězda Ernie Els tuto novinku vřele vítá. "Je to pěkné, když do hry vstoupí zdravý rozum. Je to správná věc, o které se už dlouho mluví na túrách po celém světě."

"Johann Rupert (majitel Leopard Creek Country Clubu, pozn.) je muž, který vždycky myslel dopředu. Myslím, že tohle by mohlo hru hodně změnit, posunout ji dál a vylepšit," uvedl padesátiletý Els.

Selwyn Nathan, komisionář jihoafrické Sunshine Tour, jejíž součástí Alfred Dunhill Championship rovněž je, toto rozhodnutí také uvítal.

"Jsme vděční European Tour, že nás v tom podporuje. Jsme z toho nadšeni," řekl agentuře AFP ohledně možnosti vzít si tento týden kraťasy i do soutěžních kol vrcholného golfového turnaje.

"Hra se posunula dál, móda se posunula dál, dokonce i počasí tady v Africe se změnilo. Hrajeme pod hřejivým sluncem, a pokud je oděv v souladu s kodexem klubu, pak si myslím, že to bude vypadat velmi dobře," dodal Nathan.

Turnajový ředitel David Williams ale uvedl, že nejde ani tak o módu, jako především o zdraví hráčů.

"Teploty se během turnaje ještě zvýší. Spousta hráčů se toho obávala. V takovém horku to může být v dlouhých kalhotách opravdu nepříjemné. Zpětná vazby od hráčů tak byla velmi pozitivní."

Fotogalerie zde

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení