R&A oznámila, kde se v příštím roce bude bojovat o The Open

The Open

Organizátoři The Open oznámili, které turnaje budou součástí The Open Qualifying Series pro 149. ročník britského majoru v Royal St. George’s v roce 2020. Série navštíví šest hlavních globálních Tour v 11 zemích na pěti kontinentech, a bude dohromady čítat 12 turnajů.

The Open Qualifying Series vznikla v roce 2014, aby dala možnost zahrát si The Open hráčům z celého světa. I proto R&A ráda označuje jediný evropský major jako "nejmezinárodnější".

První možností, jak se na něj kvalifikovat, bude ještě letos týden před Presidents Cupem na Emirates Australian Open v Royal Melbourne od 5. do 8. prosince. Místo ve 156členném startovním poli The Open získají tři nejlepší hráči v TOP 10 včetně dělených míst, kteří se ještě nekvalifikovali.

Na PGA Tour bude součástí kvalifikační série The Open čtyři turnaje. Jsou jimi Arnold Palmer Invitational, kde budou ve hře 3 místa pro dosud nekvalifikované hráče v TOP 10 včetně dělených míst, dále RBC Canadian Open (3 místa, TOP 10), Travelers Championship (2 místa, TOP 8) a John Deere Classic (1 místo, TOP 5).

Nejvíce míst nabízejí dva turnaje z European Tour a dva z Asian Tour.

O čtyři místa pro dosud nekvalifikované hráče v TOP 12 včetně dělených míst se bude hrát v lednu na SMBC Singapore Open a v květnu na Mizuno Open, a také v červnu na Dubai Duty Free Irish Open a v červenci na Aberdeen Standard Investments Scottish Open.

Součástí The Open Qualifying Series jsou ještě další dva turnaje European Tour, a to lednové South African Open, které je i v kalendáři jihoafrické Sunshine Tour, a také marocké Trophée Hasan II.

Nadcházející The Open se hraje od 16. do 19. července v Royal St. George’s Golf Clubu v hrabství Kent. Britský major se tu hrál celkem 14krát. Poprvé v roce 1894, naposledy v roce 2011, kdy vyhrál Darren Clarke.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení