Nejdřív Koepka, teď Day. Zranění ho nepustí na Presidents Cup

Jason Day

Presidents Cup bude bez dvou světových jedniček. Tu současnou, Brookse Koepku, trápí zranění kolene. Bývalý nejlepší hráč světa Jason Day nenastoupí kvůli bolavým zádům. Jak americký, tak mezinárodní tým tedy počítají po jedné ztrátě.

Větší oslabení je to ale pro tým Ernieho Else, jehož družina je v utkání hraném od 12. do 15. prosince outsiderem.

Právě Day měl být jednou z největších opor Elsova 12členného komanda. Presidents Cup si zahrál už čtyřikrát a má tak bohaté zkušenosti, i když jeho bilance není nikterak oslnivá. Proti silným americkým týmům si připsal pět vítězství, čtyři remízy a jedenáct proher.

Kapitán týmu zbytku světa kromě Evropy Dayovi udělil divokou kartu poté, co se jako první hráč automaticky nekvalifikoval. Pro Australana měl být letošní Presidents Cup výjimečný také tím, že by si zahrál před domácím publikem v Melbourne. 

"Přejeme mu brzké uzdravení. Těšili jsme se na něj a jeho zkušenosti tu budou chybět," prohlásil Els, který vzápětí oznámil jeho náhradníka. 

"Dobrou zprávou je, že jsem vybíral z několika silných hráčů. Mít v týmu někoho tak stabilního a talentovaného, jako je Ben An, nás dostává do pozice, kdy můžeme pomýšlet na úspěch. Ben hrál extrémně dobře na podzim i v průběhu roku, do týmu skvěle zapadne," je si jistý Els. 

Osmadvacetiletý Byeong Hun An zaznamenal v poslední sezóně třikrát top 10, osmkrát skončil v první pětadvacítce a nejlepší umístění si připsal na Wyndham Championship, kde skončil třetí. 

Skvěle si vedl právě na podzim, když skončil třetí na Sanderson Farms Championship, šestý byl na domácím CJ Cupu a osmý na ZOZO Championship. V Číně na HSBC Champions se sice nevešel do první desítky, ale i tak obsadil velmi dobré 14. místo. 

"Je mi líto, že Jason byl nucený vzdát účast, přeju mu rychlé uzdravení. Pro mě to bylo obrovské překvapení, když mi Ernie zavolal, že jsem v týmu," neskrýval nadšení Korejec. 

"Byl to můj cíl celou sezonu, je pro mě čest, že si teď mohu poprvé zahrát Presidents Cup. Těším se na Ernieho i na ostatní a snad přispěju k vítězství," uzavřel An. 

Smolař Day se pokoušel dát svá záda dohromady, ale ještě se necítí stoprocentně připravený, proto raději Presidents Cup vynechá.

"Taky jsem si problémy se zády dlouho procházel a můj zdravotní tým mi vždycky doporučil přerušil tréninky i turnaje," má pro Dayovo odstoupení pochopení Ernie Els. 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení