Hráč European Tour založil genderově vyváženou golfovou sérii

Genderová 2020 protour

Zajímavý golfový projekt spustil v tomto týdnu v severní Anglii hráč European Tour Chris Hanson. Ten je jedním ze zakladatelů celosvětově unikátní genderově vyvážené golfové série, na které budou hrát ženy i muži ve stejných turnajích o stejné peníze.

Zatímco myšlenka jednotné mužské a ženské golfové série se nemusí zdát jako až tak bláznivá, tak její vytvoření trochu bláznivé je.

Vše se totiž upeklo během pouhých šesti týdnů!

Když si Hanson během říjnového Open de España vyrazil na večeři se svým kolegou golfovým profíkem, ale pro ten týden kedíkem Adamem Walkerem, netušili, že jim následující hodiny dost možná změní život.

Jejich debata se totiž stočila k tomu, že by bylo dobré spustit ve Velké Británii genderově vyváženou tour. Dvě hodiny si dělali pečlivě poznámky, ze kterých se vyklubalo nynější spuštění 2020protour.

"Začneme v severní Anglii a snad se rozrosteme ve dvou nebo třídenní akce a budeme dávat nějaké filmečky na YouTube. Už nyní máme podporu od hráčů, a pokud budeme úspěšní, budeme moci prodávat sponzorství a uděláme větší tour," přeje si Hanson.

Série má heslo "Putting the players first" (Hráči na prvním místě), fee do turnaje bude jednotně 99 liber a všechny vybrané prostředky půjdou zpět do prize poolu, který si hráči a hráčky rozdělí. Vyplaceno bude vždy 20 procent startovního pole, když vítěz bude brát 25 procent z prize money.

Chris Hanson během turnaje D+D REAL Czech Masters (foto: GettyImages)

Už nyní je naplánováno 23 turnajů, když začátek a konec premiérového ročníku bude v Huddersfield Golf Clubu. Samotné jamky budou pro ženy zkráceny o 11 procent a hrát mohou i amatéři s hendiepem 2 a nižším.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení