Puchýř, trápení, pak velký obrat. Larrazábal dokulhal k vítězství

Pablo Larrazábal

Bolelo to, ale nakonec se Pablu Larrazábalovi vyplatilo, že nevzdal a turnaj dohrál. Takřka na jedné noze, s velkým puchýřem na pravé noze, a i přes mizerný začátek doslova dokulhal k vítězství v Jihoafrické republice.

Larrazábal vedl před finálovým dnem Alfred Dunhill Championship o tři rány, ale brzy o svůj náskok přišel, když zahrál tři bogey na prvních šesti jamkách.

To byl ale jen začátek trápení. Po birdie na šestce, zapsal double bogery a další dvě bogey. První devítku zahrál za 41 ran a zdálo se, že titul mu nadobro unikl.

"Ráno jsem se vzbudil a myslel jsem, že k finálovému kolu ani nenastoupím. Nemohl jsem se ani obout, dojít k bugyně," popisoval bolest, se kterou do nedělní rundy nakonec nastoupil.

Po hrůzné první devítce ale přišel obrat, Španěl zatnul zuby a na druhé devítce zahrál čtyři birdie s jedním bogey.

"Řekl jsem si, že když mohl Tiger vyhrát US Open se zlomenou nohou…bojoval jsem," řekl značně dojatý Larrazábal, který připsal první vítězství po čtyř a půl roce.

Rozhodla o něm nakonec závěrečná jamka, na které Larrazábal zahrál druhou ránu na lay-up, zatímco jeho soupeř z flightu Nizozemec Wil Besseling riskoval a hrál druhou ránu na green. Míč sice na green dopadl, ale doskákal až na kameny k vodní překážce.

Odtud Besseling nemohl přihrát k jamce, zatímco Larrazábal z fairwaye předvedl výtečnou ránu a půl metru od jamky. Birdiem rozhodl o triumfu, neboť ve hře byl ještě Joel Sjöholm na -7.

Konečné výsledky turnaje zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení