DJ se odhlásil z Woodsovy akce, Presidents Cup hrát chce

Dustin Johnson a Tiger Woods

Také druhý nejlepší americký golfista ve světovém žebříčku si dost možná nezahraje na letošním Presidents Cupu. Dustin Johnson se ale zatím pouze odhlásil z turnaje Hero World Challenge, který v příštím týdnu pořádá na Bahamách Tiger Woods.

Johnson je mimo hru od září, kdy podstoupil plánovanou operaci levého kolene. V sobotu pak vzkázal na Twitteru, že potřebuje ještě minimálně o týden více na kompletní rekonvalescenci.

Na poslední chvíli se tak musel odhlásit z prestižní akce, na které hraje pouze 18 pozvaných golfistů. Mezi těmi zaujal jeho místo Chez Reavie.

"Po pečlivém zvážení a mnoha konzultacích jsem se rozhodl, že tím nejlepším pro mě bude odhlásit se z Hero World Challenge, která se hraje v příštím týdnu," napsal DJ na sociální síť.

Podle něho se nejedná o žádné větší problémy s ohledem na další měsíce, jen potřebuje trochu více času, než se vrátí do turnajového tempa.

"I když je má rekonvalescence po operaci kolene kompletní, tak cítím, že potřebuji ještě jeden týden fyzické přípravy a tréninku, abych se co nejlépe připravil pro Presidents Cup," dodal Johnson.

O svém rozhodnutí už informoval toho, kdo bude v příštím týdnu hostitelem turnaje a v přespříštím hrajícím americkým kapitánem: "Kapitánovi Woodsovi už jsem sdělil své rozhodnutí, které on plně podporuje a rozumí mu. Už se nemohu dočkat, až v dalším týdnu natýčkuji se svými týmovými parťáky v Melbourne."

Z amerického týmu už se dříve odhlásil kvůli zranění kolene Brooks Koepka, světovou jedničku nahradil ve výběru USA Rickie Fowler.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení