Scott prosí australské fanoušky: Nefanděte Tigerovi!

Adam Scott

Letošní Presidents Cup se nezadržitelně blíží a hráči Mezinárodního výběru si začínají připravovat domácí prostředí. Jedním z hlavních tahounů by po odhlášení Jasona Daye měl být v tomto ohledu Adam Scott, který už vyslal k australským fanouškům jasný vzkaz.

Je očekávatelné, že v Melbourne bude už v příštím týdnu hlavním tahákem Tiger Woods, který bude prvním hrajícím kapitánem v souboji USA s výběrem světa bez hráčů Evropy od roku 1994.

A jelikož má legendární Američan fanoušky po celém světě, je dost dobře možné, že řada z těch australských se na letošní Presidents Cup vypraví jen kvůli němu. A domácí tak nemusí mít úplně domácí prostředí.

Toho se tak trochu bojí také Adam Scott, jeden ze tří australských golfistů ve dvanáctičlenném výběru kapitána Ernieho Else.

"Naposledy to bylo až příliš přátelské. Rovnou říkám, že chceme mít výhodu domácího prostředí a že budu zklamán, pokud budou nadšeně fandit Tigerovi nebo komukoliv z amerického týmu," řekl Scott.

Ten se v rozhovoru pro Herald Sun pokusil přesvědčit domácí fanoušky, aby nebyli na straně Tigera Woodse, který jinak do Austrálie příliš často nejezdí. Naposledy zde byl v roce 2011 také při Presidents Cupu.

"Neříkám, aby to bylo sprosté, ale náš tým vždy čelí výzvě v podobě vytvoření domácího prostředí, protože je vzácné, když hvězdy jako Tiger nebo DJ dorazí do Austrálie nebo Koreje, kde tato klání hrajeme a místní jsou nadšení, že je vidí," přiznal Scott.

Měl na mysli dvě poslední domácí vystoupení v Presidents Cupu, když se v roce 2011 hrálo v Melbourne a o čtyři roky později v Incheonu.

Američané je vyhráli, což však není nic neobvyklého. Z dosavadních dvanácti střetnutí s Mezinárodním týmem triumfovali desetkrát, jednou skončilo klání nerozhodně a jednou uspěl jejich soupeř.

Kdo se bude radovat z vítězství letos budeme moci sledovat od 12. do 15. prosince v přímých přenosech na Golf Channelu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení