Spilková po sezóně: Chci vysadit a hlavně si vyčistit hlavu

Klára Spilková

Ačkoliv to po prvním a vlastně ani druhém kole nevypadalo, Klára Spilková dosáhla ve svém jediném turnaji na Ladies European Tour v tomto roce zároveň i na svůj nejlepší turnajový výsledek. Ve španělské Marbelle se lepšila každým dnem a udělal si chuť do dalšího tréninku na novou sezónu, kterou opět stráví na LPGA.

Na Andalucia Costa del Sol Open de Espana skončila 24letá profesionálka na děleném 16. místě s celkovým skóre mínus tři (74-73-69-69). Potěšil ji zejména víkend, kdy Spilková zahrála sedm birdie a jediné bogey.

"První dva dny mi to tam moc nepadalo, cítila jsem se znovu nemocná, ale naštěstí se mi na víkend udělalo mnohem líp a hrála jsem velice solidní golf. Trefovala jsem všechny fairwaye a skoro všechny greeny," uvedla Spilková v tiskové zprávě.

"Bylo moc fajn být zpět, v prostředí se spoustou známých tváří. Jen mě mrzí, že jsem nedosáhla na TOP 10, ale zároveň jsem vděčná za super výsledek a celou sezonu," řekla ke svému návratu na European Tour.

(Foto: Tristan Jones)

Nyní čeká Spilkovou prosincová pauza, po níž se opět vrhne do tréninku. Doma si ji tak užijí jen do Vánoc.

"Těším se na pár týdnů bez golfu. Chci vysadit a hlavně si vyčistit hlavu. Po Vánocích se už zase vracím na Floridu a začínám znovu s tréninkem na LPGA 2020," prozradila nejlepší česká golfistka, která se v neděli 15. prosince večer zúčastní jako jedna z hlavních hvězd Večera Českého golfu.

Na závěr svého vzkazu po posledním turnaji sezony se ještě vrátila ke končícímu roku 2019, ve kterém musela kvůli nemoci vynechat dva měsíce.

"Chtěla bych poděkovat všem svým sponzorům, partnerům, celému svému týmu i fanouškům. I když nebyly vždy jednoduché chvíle, všichni mi moc pomohli a stáli při mně. Přeji všem krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku. Těším se na novou sezonu a nové výzvy."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení