3+1 zajímavost o golfu aneb co jste o něm nevěděli

Korineum Golf & Beach Resort

Golf se v tomto století vypracoval na jeden z nejoblíbenějších outdoorových sportů. Hra, která se těší popularitě mezi širokou veřejností, má velmi bohatou a zajímavou historii. Přinášíme pár faktů, o kterých jste nevěděli a které vás možná trochu překvapí.

Nelehké začátky

Zatímco profigolf se objevil až na přelomu 19. a 20. století, samotné prapočátky tohoto elegantního sportu, ve kterém se skupina hráčů snaží za pomoci golfových holí dostat míček do jamky, sahají daleko hlouběji. Hry, které se mu nejvíce podobaly, se objevovaly už ve starověkém Egyptě.

První zmínky o golfu jako takovém se však datují do 15. století. Uvádí se, že s ním začali ve Skotsku. Právě tady se těšil takové popularitě, že byl jednu dobu dokonce oficiálně zakázán.

Odváděl totiž vojáky od jejich povinností, a tak se s tím skotský král Jakub II. rozhodl rázně zatočit. "Hříšníky" trestal oběšením. 

Odpal i na Měsíci

Golfová hřiště jsou rozeseta po celém světě, nachází se prakticky všude. Ostatně, čísla hovoří jasně – 40 tisíc ve 206 zemích. Za golfové velmoci se považuje USA a Velká Británie, vedle nich se k tradičním destinacím řadí také Španělsko, Irsko či jižní Afrika. Stále více ale na popularitě získávají i další, pro někoho možná trochu překvapivé lokality.

Velký boom totiž zažívá tento sport třeba v Asii, konkrétně v Číně či Vietnamu. Na vzestupu je také na Středním východě, především ve Spojených arabských emirátech, kde uprostřed vyprahlých písečných pouští vyrostly doslova zelené oázy.

Mimochodem, že se golf dá hrát opravdu všude, dokázal astronaut Al Shepard, který si s sebou na povrch Měsíce vzal golfový míček. Ten tady odpálil provizorní golfovou holí, kterou si vytvořil z násady od lopaty a železné hlavy.

Sport elit

Ze sportu elit, který byl určen pouze pro pár vyvolených, se dnes stala masová záležitost. Golf totiž v současnosti hraje asi šedesát milionů lidí, a to bez ohledu na společenské postavení, věk či pohlaví.

Pomalu, ale jistě ho objevuje i stále více žen, kterým byl dlouhou dobu zapovězen. Elity totiž tvořily výhradně muži. Vše se ale mění a pozadu v této oblasti nijak nezůstávají ani výrobci golfového vybavení, kteří vychází něžnému pohlaví maximálně vstříc.

Například společnost DIGITALGOLF nabízí nejen slušivé oblečení, ale i odlehčenější a kratší hole, kompletní sety či speciální bagy v rozličných barvách a designech. Dámy si tak mohou golf užít naplno a přitom neztratit nic ze své křehké ženskosti!

Jedno velké tajemství na závěr

Na závěr tady máme ještě jednu "zajímavost", a sice soutěž, kterou si připravil portál golfových zážitků www.nemogolf.cz ve spolupráci s golfovým e-shopem DIGITALGOLF.

Vyhrát můžete týdenní pobyt pro dvě osoby v luxusním pětihvězdičkovém resortu Korineum Golf & Beach Resort, který se nachází hned vedle 18jamkového hřiště lemovaného olivovníky a borovicemi. Zajištěnou budete mít polopenzi, 4x green fee, letenku a zavazadlo. Nemusíte tak na nic myslet a můžete se plně věnovat pouze zlepšování vašeho hendikepu!

Komerční sdělení.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení